Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21865 miejsce

Przeglądarka Vivaldi spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Pobierz wersję testową aplikacji

Na rynku pojawiła się nowa przeglądarka Vivaldi. Jej twórcą jest Jon von Tetzchner, były prezes Opera Software. Produkt ma być przeznaczony dla wymagających użytkowników.

 / Fot. zrzut ekranuVivaldi to przeglądarka w wersji rozwojowej. Zainstalujemy ją na komputerach z Windowsem, OS X i Linuxem. W dobie ugruntowanej pozycji takich produktów jak Chrome czy Firefox pomysł na kolejną aplikację tego typu wydaje się utopijny, tymczasem pytany przez serwis TheNextWeb współzałożyciel projektu, Tomita Tatsuki, jest pełen optymizmu. "Czujemy, że istnieje potrzeba potężniejszej przeglądarki dla ludzi, którzy oczekują więcej". Dodaje też, że rozwiązania obecne na rynku są do siebie podobne i niezróżnicowane.

Przeglądarkę Vivaldi w wersji "tech preview" można pobrać ze strony projektu. Obecnie jest ona dostępna w kilku językach: angielskim, czeskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, japońskim, norweskim i tureckim. Jej atutem ma być rozbudowany system skrótów klawiszowych. Istotnym wyróżnikiem będzie możliwość robienia notatek podczas przeglądania internetu, a później segregowania ich i dodawania do nich zdjęć. Użytkownik zapanuje również nad kartami porządkując je w stosy. Wystarczy przeciągnąć jedną kartę na drugą, by je pogrupować.

 / Fot. zrzut ekranuTyle na początek. Zespół pracujący nad Vivaldim obiecuje jednak więcej. Trwają pracę nad usługą email. W przyszłości pojawić się ma synchronizacja zakładek, kart, notatek i historii między różnymi urządzeniami i obsługa przeglądarki bez użycia myszki. Twórcy twierdzą, że ich celem jest stworzenie "najszybszej przeglądarki we wszechświecie".

Czytaj także: Na ISS polecą prywatne taksówki kosmiczne. Pierwsze loty załogowe odbędą się w 2017 roku


Vivaldi znajduje się w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Niewykluczone, że jego ogłoszenie właśnie teraz ma związek z zapowiedziami Microsoftu, który pracuje nad projektem Spartan. Zwłaszcza, że byli pracownicy Opera Software oferują kilka podobnych funkcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.