Facebook Google+ Twitter

Przegrali Mundial, ale są szczęśliwi

Mimo, że przegrali finałowy mecz o mistrzostwo, są jednym z najszczęśliwszych krajów świata. Holandia plasuje się na 4. miejscu rankingu opublikowanym przez magazyn Forbes. Pierwsze trzy miejsca zajęły kraje skandynawskie.

Określenie szczęścia liczbami nie jest prostym zadaniem. Badacze z Gallup World Poll przekonali się o tym, przepytując tysiące obywateli 155 krajów świata. Pierwsze pytanie dotyczyło ogólnego zadowolenia z życia, które respondenci musieli ocenić w rankingu od 1 do 10. Następnie badacze pytali się o bardziej szczegółowe kategorie np. wypoczynek, poszanowanie, cierpienie.

Mimo, że Holendrzy przegrali mistrzostwa świata w piłce nożnej, są w czołówce najszczęśliwszych krajów świata. Za to pierwsza na Mundialu Hiszpania, która dzięki ciepłemu klimatowi i rozrywkowym obywatelom wydaje się Europejczykom niezwykle atrakcyjna, plasuje się dopiero na 43. miejscu w skali światowej, a na 17. w skali Europy.

Zwycięskie kraje czyli Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja (ex aequo z Holandią) położone są w tym samym regionie i wykazują wysoki poziom dobrobytu. Ich podstawowe potrzeby są spełnione w większym stopniu niż w innych krajach. Pieniądze są dla wielu ludzi obiektem największego pożądania. Według danych CIA, dochód Danii na osobę w 2009 roku wyniósł 36 tys. dolarów. Wynik ten przewyższa 196 krajów z 227, które monitoruje CIA. A zatem badacze dowiedli, że istnieje silny związek pomiędzy wysokością zarobków, a satysfakcją z życia.

Na 6. miejscu znalazła się Kostaryka, która wyprzedziła w sondażu inne kraje Ameryki. Według badaczy przyczyną tak dobrego wyniku może być wysoki poziom społecznego i psychologicznego dobrobytu, który panuje w tym kraju. Za to Kanada i Stany Zjednoczone przez wielu uważane za azyl i najbardziej przyjazne miejsca na Ziemi, znalazły się odpowiednio na 8. i 14. miejscu.

Polska uplasowała się dopiero na 56 miejscu w rankingu. Biorąc pod uwagę tylko kraje europejskie, zajmujemy 22. pozycję. Za nami znalazły się m.in. Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Litwa, a nawet Portugalia.

Najbardziej nieszczęśliwym krajem Europy jest Bułgaria, a w skali całego świata najgorzej żyje się w Togo.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.