Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegrana i awans Agnieszki Radwańskiej

Redakcja
Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale turnieju rozgrywanego na twardych kortach w Dubaju z Białorusinką Wiktorią Azarenką. Pomimo przegranej awansuje na najwyższą w karierze pozycję w rankingu.

Było to już piąte spotkanie tych zawodniczek, do tej pory obie wygrały po dwa spotkania. W pierwszym secie Polka szybko straciła podanie, ale odrobiła stratę w następnym gemie. To nie wystarczyło na długo, Białorusinka grała szybko i precyzyjnie. Polka straciła podanie jeszcze dwa razy i przegrała tego seta.

Druga partia zaczęła się od szybkiego przełamania Białorusinki. Radwańska prowadziła już 4:2, ale Azarenka znowu zaczęła grać szybko, rozrzucając piłkę po rogach. Po kilku błędach Polki
Azarenka odrobiła stratę przełamania i zrobiło się po cztery. Białorusinka pewnie wygrała swoje podanie, a Radwańska mogła wyrównać stan tej partii, ale przy jej serwisie Azarenka miała piłkę meczową, którą wykorzystała. Mecz zakończył się po godzinie i dwudziestu minutach wynikiem 6:3, 6:4.

W finale rozstawiona z czwórką Azarenka spotka się z numerem trzy tego turnieju, Amerykanką Venus Williams. W półfinale Amerykanka wygrała z reprezentantką Izraela Shahar Peer.

W zeszłym roku Agnieszka Radwańska odpadła w Dubaju już w pierwszej rundzie. Za awans do półfinału dostanie 395 punktów, co daje jej awans na ósme miejsce w rankingu WTA (do Serbki Jeleny Jankovic traciła 160 punktów). Będzie to najlepsze miejsce Polki w rankingu w karierze.