Facebook Google+ Twitter

Przegrana Polski przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-23 07:21

Przegrana Polski przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu to dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Mogą oni odliczać podatek VAT od paliwa do samochodów z kratką, oraz o odpowiedniej ładowności - orzekli sędziowie.

Trybunał uznał, że Polska nie miała prawa ograniczać możliwości odliczania podatku po wejściu do Unii. Od tego czasu dwukrotnie zmieniono na niekorzyść podatników przepisy o VAT przy zakupie samochodów firmowych. Najpierw ulg zostali pozbawieni właściciele aut z kratką, później Ci, których samochody przekraczały ładowność określoną wzorem Lisaka.

Przedsiębiorcy narzekali, że nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, gdy przepisy zmieniają się tak szybko. Do polskich sądów zaczęły napływać skargi a jeden z nich - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie postanowił zapytać o opinię sędziów Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Uznali oni właśnie, że wprowadzane ograniczenia w Polsce były niezgodne z unijnym prawem, a zatem przedsiębiorcy mogą teraz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.