Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1273 miejsce

Przejażdżka z Chopinem po Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-05-11 08:35

13 maja, z okazji inauguracji 58. sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, historyczny tramwaj zabierze melomanów w podróż.

 / Fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sDzień przed otwarciem sezonu Koncertów Chopinowskich, których organizatorem jest Stołeczna Estrada, warszawiacy i turyści będą mieli okazję wybrać się na niezapomnianą muzyczną przejażdżkę historycznym warszawskim tramwajem. Drogę umili podróżującym ponadczasowa muzyka Fryderyka Chopina wykonywana na żywo przez młodych polskich pianistów.

Wyruszy on w trasę w sobotę 13 maja o godzinie 16:00 z przystanku Metro Wilanowska i przejedzie przez Warszawę aż do przystanku Metro Marymont. Tramwaj będzie jeździł do godziny 20:00.

Przystanki, na których zatrzyma się chopinowski tramwaj, to: Metro Wilanowska, Bukowińska, Królikarnia, Malczewskiego, Park Dreszera, Morskie Oko, Dworkowa, Rakowiecka, Pl. Unii Lubelskiej, Pl. Zbawiciela, Pl. Konstytucji, Hoża, Centrum, Metro Świętokrzyska, Królewska, Pl. Bankowy, Metro Ratusz Arsenał, Muranów, Muranowska, Dw. Gdański, Gen. Zajączka, Pl. Inwalidów, Pl. Wilsona, Metro Marymont.

Prawdziwą niespodzianką dla podróżujących będzie specjalna aplikacja „Selfie with Chopin”, dzięki której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wycieczki tramwajem historycznym.

Wycieczka jest bezpłatna, wagon jednorazowo zabiera 28 osób. / Fot. mat. organizatora

W świat utworów Fryderyka Chopina podróżnych przeniosą młodzi, utalentowani pianiści Anna Hajduk i Wojciech Kruczek.

Anna Hajduk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Brała również udział w mistrzowskich kursach pianistycznych, szkoląc swój warsztat pod okiem wybitnych profesorów. Współpracuje z Filharmonią Narodową i prowadzi ożywioną działalność koncertową.

Wojciech Kruczek jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, studentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, współpracownikiem wielu wybitnych pianistów podczas letnich kursów pianistycznych oraz lekcji mistrzowskich.

Wycieczka tramwajem to preludium do tego, co wydarzy się następnego dnia w Łazienkach Królewskich. 14 maja o godzinie 12:00 tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich zostanie rozpoczęty recitalem wirtuoza fortepianu Lukasa Geniušasa. O godzinie 16:00 tego samego dnia wystąpi wybitny polski pianista Dr Konrad Skolarski.

W każdą kolejną niedzielę aż do jesieni Łazienki będą rozbrzmiewać ponadczasową muzyką Chopina. W tym roku w Warszawie wystąpią artyści światowego formatu: Lukas Geniušas, Kevin Kenner i Takashi Yamamoto oraz cała plejada młodych polskich gwiazd fortepianu.

Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała transmisje online z wybranych koncertów chopinowskich. Szczegółowe informacje na temat streamingów będą na bieżąco podawane na Facebooku Stołecznej Estrady i na profilu Koncertów Chopinowskich.


Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
Partnerzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Lotto
Sponsorzy: Lotnisko Chopina w Warszawie, Chodzeń – dealer samochodów Toyota, Lexus, Maserati
Patroni medialni: RMF Classic, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się piękna podróż...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.