Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32432 miejsce

Przejdź labirynt z kukurydzy i zostań mistrzem Euro 2012!

W ostatni lipcowy weekend warto zajrzeć do Kurozwęk, miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim (koło Staszowa), w której odbędzie się uroczyste otwarcie labiryntu z kukurydzy MAIZE ART Euro 2012!

Pałac w Kurozwękach / Fot. Agata Pańczykzdjęcie wykonane podczas "safari bizon" w 2006 roku / Fot. Kasia PańczykW Kurozwękach znajduje się malowniczy, odrestaurowany zamek z XIV wieku, otoczony zadbanym ogrodem i zagrodami pełnymi strusi, świnek wietnamskich, dzików, kóz, pawi, kur i przepiórek. Można tu zobaczyć także bawoła szkockiego, wielbłąda, konie i... bizony amerykańskie. Liczącego ponad 100 sztuk stado można zobaczyć wyłącznie pod opieką przewodnika, przebywając na specjalnie przeznaczonym do przewozu turystów „wozie safari.” Od najbliższego weekendu na turystów w Kurozwękach czeka nowa atrakcja.

Zgub się w labiryncie!


zdjęcie wykonane podczas "safari bizon" w 2006 roku / Fot. Kasia PańczykOtwarcie pierwszego, komercyjnego labiryntu w Polsce nastąpi 29 lipca o godz. 13. Pomysłodawcą obiektu, który nawiązuje do mistrzostw „Polska – Ukraina Euro 2012” jest właściciel zespołu pałacowo-parkowego w Kurozwękach, Jean Martin Popiel.

Długość wszystkich ścieżek w labiryncie wynosi 2521,90 m, natomiast najkrótsza trasa, na którą mogą trafić nieliczni wynosi 870 m 15 cm. Ścieżki w labiryncie były wyznaczane około siedmiu dni przez 4 osoby. Labirynt w kukurydzy będzie niepowtarzalną atrakcją dla turystów indywidualnych, wycieczek szkolnych i grup konferencyjno – szkoleniowych.

Widok na labirynt z kukyrydzy z powietrza. / Fot. www.kurowzeki.comWidok na labirynt z kukyrydzy z powietrza. / Fot. www.kurozweki.comNa uczestników zabawy będą czekały liczne zagadki o tematyce związanej z zespołem pałacowo-parkowym w Kurozwękach – poprawna odpowiedź na pytanie gwarantuje zwiedzającemu szybsze dotarcie do celu. Spacer po labiryncie z kukurydzy, która osiąga wysokość do 2,5 m z pewnością będzie świetną zabawą i dostarczy każdemu niezapomnianych przeżyć! Ceny biletów wynoszą: 5 zł. normalny oraz 3 zł. ulgowy. (informacje na podst. notatki Zespołu Pałacowego w Kurozwękach)

Aby dowiedzieć się więcej o pałacu w Kurozwękach oraz zapoznać się z jego bogatą ofertą turystyczną warto zajrzeć na stronę: www.kurozweki.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.08.2007 09:11

Też mi oryginalny pomysł. Wzorowany np. na niemieckim Das Mais-Labyrinth (http://www.irrland.de/). Byłem tam w tym roku i polecam rodzinom z dziećmi - super i tanio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja chyba także się tam wybiorę! Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

wesole:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

aż się kiedyś tam wybiorę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.