Facebook Google+ Twitter

Przejechali się na starym prawku

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-03 16:22

Tylko w województwie łódzkim 30 tys. kierowców nie zdążyło wymienić starych praw jazdy, które straciły ważność w piątek. W weekend, we Wrocławiu, policjanci przyłapali pięciu posiadaczy papierowego prawka.

Mieszkaniec Grabiszewa pod Zgierzem miał pecha. Może i udałoby mu się przejechać na starym dokumencie, gdyby nie to, że na ul. Zgierskiej w Łodzi przyczepa, z którą jechał, odczepiła się i uderzyła najpierw w samochód, a następnie w sklep. Kierowca został ukarany mandatem i musi odstawić auto do czasu uzyskania nowego dokumentu. To samo czeka przyłapanych przez policję ze starym "prawkiem" kierowców m.in. z Łodzi, Aleksandrowa, Skierniewic, Kutna i Sieradza.

- Zatrzymujemy dokumenty i karzemy mandatami w wysokości 50 złotych - mówi asp. Wojciech Milecki z łódzkiej drogówki. - Taki kierowca nie może kontynuować jazdy po kontroli. Albo zatelefonuje po kogoś, kto odjedzie jego autem, albo wezwie pomoc drogową, by odholowała je na parking.

W samej Łodzi stare prawa jazdy ma jeszcze około 9 tys. kierowców. Z szacunków Bogusława Hawrysia, dyrektora tutejszego wydziału komunikacji, wynika, że 5 tys. osób w ogóle nie złożyło wniosków o wymianę, a 4 tys. jeszcze nie odebrało nowych dokumentów. - Kierowcy mieli półtora roku na wymianę. Tymczasem od stycznia leżą u nas nowe prawa jazdy, po które nikt się nie zgłasza - dodaje Hawryś.

- Na nowy dokument czeka się trzy tygodnie, przed wyjazdem na urlop raczej więc nie zdążę go wyrobić. Ale sama jestem sobie winna, mogłam przyjść wcześniej - przyznała Barbara Jurkowska.
(pz)

* * *

Wrocławscy policjanci w ciągu weekendu przyłapali pięciu kierowców z papierowymi prawami jazdy. Dokumenty musieli odebrać.
– Kierowcy, którzy mieli jeszcze papierowe prawo jazdy, dostali od nas zaświadczenie o odebraniu dokumentów, ale nie mogą na jego podstawie prowadzić samochodów – podkreśla Wojciech Wybraniec z policji.

(MIG) SPGW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.