Facebook Google+ Twitter

Przekaż 1 %. Pomóż Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-02-17 12:21

Piotr na pierwszy rzut oka wygląda jak każde dziecko. Nie ma na twarzy wypisanej choroby, a jednak jest chory i potrzebuje pomocy. Jeśli możesz, pomóż. Dziękuję!

Piotruś urodził się w zamartwicy i z lekkim niedotlenieniem mózgu. W 1. miesiącu przeszedł operację, która uratowała mu życie. Później zaczęła się codzienna rehabilitacja która trwa do chwili obecnej. Dzięki temu zaczął chodzić. W wieku 5 miesięcy trafił pod opiekę neurologa, nefrologa, ortopedy. Później pod opiekę psychologa i psychiatry. Z czasem została wykryta tez wada serca i choroba tarczycy.

Dziecko nadal wymaga opieki specjalistów i różnych terapii usprawniających jego funkcjonowanie (np. hipoterapii, eeg-biofedback, terapia metodą Tomatisa czy Johansena, indywidualnych sesji psychologicznych i psychiatrycznych). Nie wszystkie można uzyskać z NFZ. Często trzeba korzystać z płatnych usług. Koszty ich są ogromne i przerastają moje skromne możliwości finansowe (a syn ma tylko mnie).

Piotr mając kilka miesięcy znalazł się pod opieką Poradni Rehabilitacyjnej "Krasnal". W chwili obecnej jest pod opieką Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

Jeśli zechcesz pomóc, przekazując 1 procent swojego podatku lub darowiznę które zostaną przeznaczone na zrefundowanie wydatków na leczenie i rehabilitację mojego dziecka, będę bardzo wdzięczna.

Aby pieniądze trafiły na właściwie subkonto należy podać nr KRS fundacji i cel szczególny wpisując nr i dane dziecka
niezbędne dane

Przekaż 1% podatku
W formularzu PIT wpisz numer Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj 18072 Krzysiak Piotr


Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, w zeznaniu podatkowym należy zaznaczyć pole „Wyrażam zgodę” - Ważne, by wpłata dotarła na konto!

Przekaż darowiznę

Wpłaty darowizn należy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:18072 Krzysiak Piotr darowizna na pomoc i ochronę zdrowiaZ góry dziękuję za pomoc i okazane dobre serce. Każda przekazana złotówka jest na wagę złota i nie będzie zapomniana.

1 % czy darowiznę.mogą przekazać podatnicy, którzy byli zatrudnieni na umowę o pracę rozliczający się na PIT-37, osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną według zasad ogólnych (która rozliczy się na PIT-36) lub według liniowej stawki 19-proc. (PIT-36L). Może to również uczynić podatnik rozliczający się np. z kapitałów pieniężnych na PIT-38.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (61):

Sortuj komentarze:

Polecam uwadze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

1 proc. podatku należnego - na subkonto danej osoby i wybranej organizacji w żaden sposób nie zwiększa zobowiązań podatnika wobec budżetu i nie zmniejsza kwoty ewentualnego zwrotu podatku. Wyliczoną kwotę przekazuje urząd skarbowy ( a nie podatnik- ofiarodawca) więc osoba obdarowująca nie traci ani na to czasu, kartki czy długopisu- zwłaszcza, że teraz Pity wylicza się za pomocą programów – a nie ręcznie- a i przesyła się elektronicznie.

Zaznaczenie odpowiednich rubryczek i wpisanie danych osoby potrzebującej zajmuje o wiele mniej czasu niż napisanie tego komentarza czy Pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według GUS średnie wynagrodzenie miesięczne w Polsce wynosiło 3680,30 (styczeń 2013); jeden procent z takiego wynagrodzenia to około 37 złotych... to spora kwota, której przelanie na konto osoby proszącej sporo kosztuje społeczeństwo (koszty obliczeń, papieru, materiałów piśmienniczych, przechowywania dokumentacji itd.) dlatego lepiej dać ze swojego zysku niż z państwowego tym bardziej, że danie tego 1% Pomocy społecznej byłoby korzystniejsze. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prośba o przekazanie 1 % jak najbardziej aktualna (dane fundacji i subkonta powyżej w artykule). Za pomoc serdecznie dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, macie wielu sprzymierzeńców:)) będzie się Wam układało :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwilka dla Piotrusia:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

EWO jest jeszcze jeden sposób pozyskiwania funduszy dla Organizacji Pożytku Publicznego, i to przez cały rok. Wymaga to niestety trochę własnego pobiegania za tym. Ale się opłaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewuniu! Oczywiście z radością przekażę Piotrusiowi ten jeden procencik. Pozdrawiam Ciebie i Piotrusia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziwny jest ten świat,
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła.
I dziwne jest to,
że od tylu lat
człowiekiem gardzi człowiek.

Dziwny ten świat,
świat ludzkich spraw..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy mogłabym prosić" odważną" osobę, która daje "czerwone łapki" o ujawnienie się? To jest artykuł naszej koleżanki i jestem wściekła,ze pojawiają się te dziwne łapy na czerwono! To niech zaczerwieni się ta osoba, która to robi. Żenada..Nie chcesz pomóc "czerwona łapko", to spadaj..
Przepraszam Ewa, ale to naprawdę juz mnie wkurza do potęgi..Jeden z najważniejszych materiałów serwisu Wiadomości 24pl!!!!

Bardzo proszę o pomoc dla Piotrusia..to synek naszej koleżanki i jest mi wstyd za tą osobę, która złośliwie także zaniżyła ocenę..To nie powinno się wydarzyć..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.