Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24126 miejsce

Przekaż 1 proc. PIT na Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej!

Termin rozliczeń podatkowych PIT zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas pewnie wie, że każdy podatnik może przekazać 1 procent ze swojego podatku na organizację mającą status Organizacji Pożytku Publicznego.

Status ów nadawany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w wyniku wieloetapowej procedury organizacjom pozarządowym działającym w sferze tzw. publicznego ,tj.angażujących się w działalność społeczną
przez okres co najmniej dwóch lat. Wszelkie zyski osiągnięte przez takową instytucję nie mogą być rozdysponowane wśród jej udziałowców, lecz przeznaczone w całości na realizację celów statutowych. Nadanie statusu OPP przez centralny organ administracji państwowej pozwala wierzyć, że stowarzyszenie czy fundacja realizuje szlachetne cele i jest rzetelna i uczciwa. Inaczej przecież nie dostałyby wspomnianego statusu.

Zatem kontynuując, być może mają Państwo problem dla kogo przeznaczyć swój 1 procent? Otóż mam świetną propozycję. Pozwolę sobie zaprezentować Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej, mieszczące się w Lublinie, przy ulicy Lwowskiej 6.

Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej jest organizacją Non-Profit. Jego członkowie poświęcają bezinteresownie swój czas potrzebującym. Celem głównym Organizacji jest działalność charytatywna, mająca na celu wspieranie osób fizycznych
i prawnych dla osiągnięcia poprawy warunków życia. Celami szczegółowymi są: działania na rzecz środowiska niepełnosprawnych, niewidomych, bezdomnych, bezrobotnych, chorych, pokrzywdzonych przez los, promowanie wartości rodziny, idei wzajemnej pomocy, kształtowanie postaw prospołecznych, walka z patologiami(alkoholizm, narkomania, nikotynizm, przemoc), promowanie zdrowego stylu życia(profilaktyka),działanie na rzecz edukacji, kultury, sztuki, sportu, bezpieczeństwa obywateli i rozwoju myśli technicznej, działanie na rzecz środowisk kobiecych, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży pochodzących z najuboższych środowisk społecznych.

Organizacja współpracuje z Bankiem Żywności, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Kościołem, szkołami, Domem Pomocy Społecznej, administracją państwową i samorządową , prokuraturą , policją , telewizją , prasą , radiem, telewizją , przedsiębiorcami i innymi organizacjami. Pozyskaną od darczyńców żywność i chemiczne środki czystości rozdysponowuje wśród najuboższych mieszkańców dzielnicy. Ponadto pełni rolę animatora lokalnego życia społecznego, poprzez organizację festynów, gier i zabaw dla dzieci, aktywizację seniorów.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Stowarzyszenie zaangażowane było w realizację projektu Fundacji Stefana Batorego
z cyklu "Masz głos, masz wybór", pn."Monitoring Funduszu Korkowego". Działania w tymże projekcie polegały na obywatelskiej kontroli organów władzy i administracji państwowej i samorządowej, z zakresu prawidłowości wydatkowania środków z tzw. "funduszu korkowego", pozyskanego z wpłat przez przedsiębiorców z tytułu zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

Jak widać spektrum działań Stowarzyszenia jest szerokie. Zaznaczyć też trzeba, iż utrzymuje się ono wyłącznie ze składek członkowskich i ofiarności publicznej. Osoby chcące wesprzeć Stowarzyszenie 1 procentem powinny wpisać do zeznania PIT
nr KRS 0000218186. Można również dokonywać indywidualnych wpłat na konto w Banku Gospodarki Żywnościowej.
Jego nr 97 2030 0045 1110 0000 0195 7080.

Zachęcamy też do odwiedzania stron internetowych Stowarzyszenia www.stowarzyszeniest.prv.pl


Wszystkim darczyńcom zarząd i członkowie składają serdeczne podziękowania!


Wszystkim dobrodziejom zarząd i członkowie składają serdeczne podziękowania!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.