Facebook Google+ Twitter

Przekaż dalej, umieść baner. Świadomość jest najważniejsza

Na całym świecie ruszyła właśnie kampania internetowa z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS „Think. Before you start. Before you shoot. Before you share.”

jeden z banerów reklamujących kampanię / Fot. unKampania ta skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych oraz tych którzy używają dożylnie narkotyków. Adres strony głównej to http://www.unodc.org/thinkaids oraz http://www.unodc.org/thinkaids/en/logos.html

W skali światowej jedna na pięć osób wśród 16 milionów przyjmujących dożylnie substancje psychoaktywne jest zakażona HIV. Banery, plakaty, spoty radiowe i telewizyjne oraz wszelkie niezbędne informacje przygotowane są w 8 językach: angielskim, arabskim, chińskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i rosyjskim. W załączeniu przykładowe postery w języku rosyjskim i chińskim.

Przy tej okazji warto dodać iż w Polsce, z powodu małej ilości wykonywanych testów i braku informacji o drodze zakażenia wśród nowo diagnozowanych osób, nie wiemy jaki jest dominujący powód zakażeń.

Co więcej - dodaje Kasia Malinowska-Sempruch z Open Society Instytute - mała dostępność metadonu, czyli leku stosowanego jako substytucja dla osób uzależnionych od opiatów (heroiny czy kompotu) jak i mała liczba punktów wymiany igieł i strzykawek powodują, iż wciąż następują nowe zakażenia wśród osób uzależnionych.

We Francji wprowadzenie terapii substytucyjnej na szeroką skalę spowodowało spadek nowych zakażeń HIV o 80 proc. Tymczasem nawet w dużych miastach jak Gdańsk czy Białystok do tej pory nie uruchomiono terapii metadonowej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.