Facebook Google+ Twitter

PRZEKAZANIE DO EKSPLOATACJI IOS W CZECHACH

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-04 14:13

26 listopada została przekazana do eksploatacji instalacja odsiarczania spalin kotłów K3 i K4 w Elektrowni Třebovice, należącej do spółki Dalkia ČR a.s.

Pomyślnie zakończyły się rozruch i ruch próbny wraz z przynależnymi testami, w tym testem nieprzerwanej pracy, dzięki czemu nastąpiło przekazanie do eksploatacji instalacji odsiarczania spalin kotłów K3 i K4 w Elektrowni Třebovice. - Instalacja odsiarczania spalin oparta o metodę półsuchą z zastosowaniem reaktora zintegrowanego z filtrem tkaninowym, charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością usuwania szkodliwych związków kwaśnych, takich jak np.: dwutlenek siarki, chlorowodór, fluorowodór czy trójtlenek siarki z wykorzystaniem suchego sorbentu w postaci wapna hydratyzowanego lub wapna palonego – tłumaczy Jerzy Mazurek, Kierownik Zespołu Pracowni Projektowych Instalacji Ochrony Środowiska w RAFAKO.
Pierwszą instalację w tej technologii RAFAKO oddało do użytku w 2003 roku w elektrociepłowni w Łodzi, co powiązane było z uzyskaniem patentu na „Sposób i reaktor do oczyszczania gazów, zwłaszcza spalinowych, z zanieczyszczeń gazowych, zwłaszcza kwaśnych” .- Obecnie w Polsce pracują cztery takie instalacje: dwie w elektrociepłowni w Łodzi i dwie w Elektrowni Skawina - mówi Jerzy Mazurek. Ponadto kolejne dwie instalacje w tej samej technologii są w fazie realizacji: jedna w Republice Czeskiej, a druga niedaleko Kijowa na Ukrainie.
Zastosowana w IOS Třebovice technologia oparta jest całkowicie na własnych badaniach i know-how RAFAKO. To właśnie dla tej technologii RAFAKO wykonało 11 projektów badawczo - rozwojowych, a kolejne są ciągle w toku. - Celem przeprowadzonych badań była optymalizacja rozwiązań, poprawa wskaźników eksploatacyjnych, określenie kierunków rozwoju oraz nowych zastosowań mi. in. w zakresie oczyszczania gazów z metali ciężkich, dioksyn i furanów – wylicza J. Mazurek. - Dzięki temu technologia może być oferowana dla procesów spalania odpadów w instalacjach odzysku energii z opadów oraz cechuje się wysoką konkurencyjnością w porównaniu do alternatywnych rozwiązań- dodaje.
Technologia półsuchego odsiarczania oferowana przez RAFAKO, poparta jest ponad 10-cio letnim doświadczeniem realizacyjnym. – Ma ona możliwość szerokiego zastosowania do oczyszczania spalin w technice spalania, gdzie paliwem jest zasiarczony węgiel kamienny, węgiel brunatny, olej opałowy lub gaz jak również może być użyta przy termicznej utylizacji odpadów przemysłowych i komunalnych- wyjaśnia Mazurek. Półsuchą technologię odsiarczania spalin można stosować w szerokim zakresie przepływu spalin, obsługujących małe, średnie jak również duże jednostki energetyczne.

***

RAFAKO S.A.
z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

***

KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.