Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14510 miejsce

Przekonaj się, jak bardzo kochasz i znasz Warszawę

Dziś w warszawskim ratuszu odbyła sie promocja nowej gry planszowej "Zakochany w Warszawie". Głównymi gośćmi prezentacji "planszówki" były dzieci z MDK Mokotów, które jako pierwsze przetestowały grę.

Młodzi gracze musieli mieć dużo cierpliwość, aby wytłumaczyć starszym jak się gra. / Fot. Marcin ChilińskiGra opowiada o grupie turystów zwiedzających miasto. Jeden z nich - zakochany w Warszawie - pod wpływem uroku zabytków stolicy postanawia oddalić się od pozostałych wycieczkowiczów i zacząć zwiedzać miasto na własną rękę. Celem "zakochanego w Warszawie" turysty jest odwiedzenie jak największej liczby zabytkowych obiektów. Pozostali uczestnicy wycieczki muszą jak najszybciej odnaleźć niesfornego turystę, aby razem zdążyć wrócić do wycieczkowego autokaru przed jego odjazdem.

"Zakochany turysta" stopniowo uchyla rąbka tajemnicy, gdzie aktualnie się znajduje. Przekazuje informacje o czasie powstania budynków, architekcie, przeznaczeniu obiektu itp. "Turyści poszukujący" analizują informacje i spośród coraz węższej grupy obiektów wreszcie odnajdują ten, w którym znajduje się "zakochany turysta".

Pierwszymi recenzentami nowej gry były dzieciaki z MDK Mokotów, które na oficjalnej prezentacji w warszawskim ratuszu rozegrały próbną partyjkę. Zabawy było co nie miara, ku uciesze pomysłodawców gry, architektów Karoliny Gaworskiej-Węgrzyn i Michała Węgrzyn.

Jeszcze w trakcie ferii zimowych, 350 egzemplarzy gry trafi do placówek organizujących akcję "Zima w Mieście 2008". Po feriach warszawskie szkoły podstawowe, gimnazja i placówki wychowania pozaszkolnego otrzymają kolejny tysiąc egzemplarzy gry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zamieściłam kopię powyższego tekstu w witrynie społecznego projektu mojemiasto.org.pl (oczywiście z linkiiem do oryginału), której celem jest promowanie idei uczestnictwa społecznego w planowaniu i projektowaniu przestrzeni miejskiej. Pierwszym elementem takich działań jest właśnie edukacja architektoniczno-urbanistyczna.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do odwiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na razie chyba tylko dla szkół one są :( ale po dzwoń do np. Empiku lub Ratusza w Wawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym tę grę bardzo chętnie kupił. Gdzie można ją dostać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.