Facebook Google+ Twitter

Przekonał się, że Niebo i Bóg istnieje. "Dowód" Ebena Alexandra

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-26 12:18

Eben Alexander, amerykański neurochirurg nie wierzył w opowieści o życiu po życiu. Jednak stało się coś, co podważyło całą jego naukową wiedzę i doprowadziło do przewartościowania wizji świata.

 / Fot. Okładka książki Eben Alexander był okazem zdrowia i nikt z jego otoczenia jak i on sam nie mógł się spodziewać, że dopadnie go tak rzadko spotykana choroba. To pewna odmiana zapalenia opon mózgowych, którą przeżywa jedynie 2 procent chorych. Jeśli im się to uda, stają się "warzywem".

Jednak on, mimo iż pozostawał przez siedem dni w głębokiej śpiączce, powrócił do naszego świata i na dodatek w pełni zdrowy. Zaczął analizować to wszystko, czego wówczas doświadczył. Z medycznego punktu widzenia jego powrót do zdrowia był niemożliwy. Można było uznać to jedynie za cud. Przez trzy lata szukał wyjaśnień. I im więcej dowiadywał się o swojej chorobie korzystając ze swojej wiedzy i aktualnej literatury naukowej, tym większe odnosił porażki. A co z jego przeżyciami?

Konwencjonalna nauka nie jest w stanie wyjaśnić pytań dotyczących Boga, duszy, życia pozagrobowego.

"Mimo niezaprzeczalnych sukcesów cywilizacji zachodniej świat zapłacił wysoką cenę w postaci utraty najważniejszego elementu istnienia - ludzkiego ducha. Ciemne strony zaawansowanych technologii - wojny, bezmyślne zabijanie, samobójstwa, problemy nękające miasta, problemy ekologiczne. katastrofalne zmiany klimatu, polaryzacja zasobów gospodarczych - są złe. Ale o wiele gorsze jest skupienie się wyłącznie na wykładniczym postępie naukowym i technicznym. Wielu z nas straciło poczucie sensu życia, radość i świadomość, jak nasze życie wpasowuje się w wielki plan istnienia na całą wieczność".

Neurochirurg postanowił więc opowiedzieć swoją historię. Jako naukowiec i lekarz uznał to wręcz za swój obowiązek.W październiku 2012 książka Alexandra znalazła się na okładce Newsweeka. Utrzymywała się na szczycie listy bestsellerów przez dwadzieścia tygodni. Została również przetłumaczona na język polski, a 21 marca br ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Zapraszam do lektury i już teraz poznania tego co nas czeka.

Eben Alexander
"Dowód." Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo
Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Oprawa miękka
Liczba stron: 256
Wydawnictwo Znak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.