Przekonujące zwycięstwo FC Barcelony w Danii

Wczoraj zdobywca Champions League FC Barcelona rozegrała swój pierwszy sparing przygotowujący zespół do nowego sezonu. Przeciwnikiem "Dumy Katolonii" był spadkowicz duńskiej ekstraklasy AGF Aarhus. Mistrzowie Hiszpanii zwyciężyli 3:0.

Barca wystąpiła w tym spotkaniu w mocno eksperymentalnym składzie. Z podstawowoego składu jedynie Oleguer Presas znalazł się w pierwszym składzie. Trzon zespołu stanowili graczy Barcelony B i C. Początek spotkania pokazał, że drużyna z miasta Gaudiego jest jeszcze nie dokońca zgrana. Jednakże w 19 minucie po solowej akcji, mistrz świata do lat 19 Giovanni Dos Santos dał prowadzenie Barcelonie. Po zdobyciu bramki "Duma Katalonii" przejęła inicjatywę. W 38 minucie spotkania wynik podwyższył Santiago Ezquerro, strzałem zza pola karnego. Hiszpan był jednym z lepszych aktorów wczorajszego widowiska.

W drugiej połowie Rijkaard postanowił zrobić kilka zmian. Debiutu doczekał się Eidur Gudjohnsen, który w 46 minucie wszedł na boisko. Oprócz Islandczyka na boisko weszli również Sylvinho, Rubén (rezerwowy bramkarz), Ludovic Giuly oraz Thiago Motta, który przejął opaskę kapitańską. Murawę opuścili natomiast Santiago Ezquerro, Oleguer Presas, Albert Jorquera, Joan Verdú i Giovanni Dos Santos. Na tym szkoleniowiec Blaugrana zakończył desygnowanie nowych graczy do składu w tym meczu.

Bramka ustanawiająca wynik 3:0 dla Barcelony wpadła w 60 minucie meczu. Po strzale Eiudra Gudjohnsena bramkarz gospodarzy, Sghultz wpakował piłkę do własnej siatki. Na uwagę zasługuje wspaniały balans ciałem, jakim popisał się w tej akcji Islandczyk. Do końca spotkania Barcelona starała się już tylko utrzymywać przy piłce i kontrolować obraz gry. Pierwszy test najlepszego klubu w Europie można uznać za udany, teraz należy poczekać, co podopieczni Franka Rijkaarda pokażą na tournee w USA.