Facebook Google+ Twitter

Przekręcono polskie barwy na logo Euro 2012

Dziś w Kijowie pokazano logo turnieju jaki razem zorganizują Polska i Ukraina. Logo, które miejmy nadzieję można jeszcze zmienić.

Prezentacja logo na Ukrainie / Fot. PAPCóż możemy zobaczyć? Trzy kwiaty. Jeden duży pośrodku i dwa po bokach. Kwiaty po bokach w zamyśle twórcy mają symbolizować dwa kraje. Z pozoru wszystko jest w porządku: polski kwiat ma nasze barwy narodowe, ukraiński - ukraińskie. Spójrzmy jednak dokładniej na układ barw. Ukraiński kwiat zgodnie z flagą ukraińską (niebiesko-żółtą) w środku jest żółty a na zewnątrz niebieski. Można by się spodziewać, że podobnie potraktowany zostanie polski kwiat. Niestety. Polski kwiat niezgodnie z polskimi barwami i ich układem w środku jest biały, a na zewnątrz czerwony. Sprawia to mylne wrażenie, że polska flaga ma barwy czerwono-białe.

Apeluję o zmianę kolorystyki na biało-czerwoną. Nasze barwy narodowe to nie czerwień i biel ale biel i czerwień. To ma bardzo duże znaczenie. Dla przykładu na stadionach podczas meczów reprezentacji narodowych nie dopingujemy czerwono-białych, ale biało-czerwonych.

Same logo nie jest jakieś wybitne. Patrząc na nie myślimy raczej o Ukrainie niż o Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się, że stylizacja raczej ukraińska, niz polska, łowicka, jak pewnie miała być w intencji autorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sądzę, żeby projektant nie zwrócił na to uwagi, pewnie po prostu biały 'na zewnątrz' wyglądałby gorzej na białym tle. Poza tym, logo wcale nie wygląda źle na tle poprzednich EURO (a już na pewno w porównaniu z IO 2012, których logo zostało już nawet oprotestowane petycjami). Jest biały i jest czerwony, kolorystyka zachowana, przecież to nie flaga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piątka za interwencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2009 10:10

Nie podoba mi się logo EURO 2012, absolutnie. Kojarzy się z folklorem ukraińskim, w żadnym przypadku nie przypomina polskich barw. Jakieś takie ruskie prawie, nie wiem czemu w 3D. Ktoś powinien upomnieć się o zmianę, jeżeli to jeszcze możliwe. Lato na pewno nic w tym kierunku nie zrobi, nie widać po nim , aby miał plastyczny zmysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.12.2009 19:58

Brawo Adam!!! Za interwencje w słusznej sprawie: 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

logo to jakaś totalna porażka, co to ma być, może ktoś ma pomysł co to logo ma oznaczać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze mówiąc wątpię, żeby jakakolwiek akcja coś dała - logo jest cały dzień promowane we wszystkich mediach, w wielu, wielu krajach. Kto je teraz zmieni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się logo podoba (oczywiście trzeba zmienić trochę).
Brawo Adam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Euro 2012 Monako - Ukraina ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

te kwiatki wyglądają jak z rosyjskich bajek :D...cholera go wie co miał na myśli twórca tego loga, może jest wielbicielem Indonezji i rosyjskich bajek? :D....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.