Facebook Google+ Twitter

Przekroczenie prędkości światła

Od wieków oko ludzkie rejestrowało przekroczenie prędkości światła lecz dopiero w XXI wieku dostrzeżono to umysłem.

Przekroczenie prędkości światła przez cząstki materii we wszechświecie. / Fot. Grzegorz LaskowskiWszechświat jest bezgraniczny we wszystkich wymiarach; zawsze był, jest i będzie.
Wszechświat jest informacją zbudowaną z informacji. Jest bezgraniczny w każdym wymiarze. Jest cząstką zbudowaną z cząstek; każda z nich zbudowana jest z nieskończonej ilości cząstek, które są informacją.

Żadna cząstka nie jest środkiem wszechświata ponieważ jest ich nieskończona ilość; każda z nich jest zmieniana w czasie i przestrzeni a więc nigdy nie jest taka sama z czego wynika, że nigdy nie było i nie będzie najmniejszej cząstki ani dwu identycznych cząstek.
Każda wielkość jest zmienna dlatego nie istnieją dwie jednakowe wielkości podobnie jak nie istnieje najmniejsza i największa wielkość czego przykładem może być prędkość; nie istnieje najmniejsza ani największa prędkość (każda cząstka jest w ruchu).

Przykładem przekroczenia prędkości światła jest piorun czyli elektrony wyrzucone z orbit atomów znajdujących się w chmurach unoszących się nad planetą Ziemia. Masa składająca się z elektronów i innych cząstek materii będąca piorunem wysyła sygnał świetlny odbierany przez oko ludzkie, który powstaje przy przekraczaniu przez niego prędkości światła podobnie jak to dzieje się gdy przekracza prędkość dźwięku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.