Facebook Google+ Twitter

Przekształcenie, czyli likwidacja po sieradzku

Rada Powiatu Sieradzkiego podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji internatu we Włyniu, z którego korzystają uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z pobliskiej Warty.

Członkowie komisji spraw społecznych Rady Powiatu Sieradzkiego podczas wizyty w internacie we Włyniu. / Fot. Karol RajewskiNa ostatniej sesji Rady Powiatu w Sieradzu zapadła decyzja w sprawie przekształcenia Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warcie w Zespół Szkół Specjalnych. Za tym niewinnym słowem „przekształcenie” kryło się znów znane w powiecie sieradzkim słowo „likwidacja”. Tym razem starostwo, pod przykrywką niewinnej w nazwie uchwały, chce zlikwidować internat we Włyniu, a jego wychowanków przenieść do Sieradza.

Ten punkt obrad sieradzkich rajców był bardzo burzliwy. Wicestarosta Zbigniew Krasiński tłumaczył zamiar likwidacji internatu złymi warunki tam panującymi oraz wysokimi kosztami utrzymania.Koszt utrzymania 1 wychowanka w internacie we Włyniu w 2007 wyniósł 3,221,14 zł miesięcznie, a w Sieradzu 1,879,69 zł- wyjaśnił wicestarosta. Koszty są zafałszowane!-ripostował Radny Wojciech Wójcik (PiS). W swoim ostrym wystąpieniu skrytykował władze za nie podejmowanie wcześniejszych działań w celu naprawienia sytuacji w internacie. Placówki broniła także dyrektor SOSzW we Włyniu Ewa Kopytek. Przedstawiła radnym sytuację i nakreśliła program naprawczy, który pozwoliłby przystosować budynek do wymogów bezpieczeństwa, a także zmniejszyłby koszty jego utrzymania. Głos zabrali także rodzice przybyli na sesję. Jedna z matek płacząc, usilnie prosiła radnych - "proszę nie likwidujcie nam internatu, moje dziecko nie będzie chodziło do Sieradza". Siedemnastu rodziców wydało także oświadczenie, w którym piszą: Nie będziemy dowozić dzieci na zajęcia lekcyjne do szkoły .Kategorycznie sprzeciwiamy się również przeniesieniu naszych dzieci do internatu w Sieradzu.

Niestety radni powiatowi byli nieugięci. Podczas głosowania dwunastu radnych ( PSL, LiD) było za uchwałą o zamiarze likwidacji internatu we Włyniu, dziesięciu było przeciw (PiS, PO, LPR, PSL), a trzech wstrzymało się od głosu(PO, Samoobrona, PSL). Sprawa jednak prawdopodobnie nie zakończy się tak szybko, gdyż siedemnastu rodziców w oficjalnym piśmie skierowanym do starostwa, wypowiedziało się, że w przypadku likwidacji internatu nie będą posyłali dzieci do szkoły w Sieradzu. Trudno też przewidzieć, jak wypowie się w tej sprawie kuratorium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

cRhRDfDWxJSXSNt
  • cRhRDfDWxJSXSNt
  • 17.04.2011 18:19

59326.. Nifty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ten co daje i odbiera niech sie w piekle poniewiera, najpierw przyznawają a później......... ludzie kto tam w tej radzie ma głowe na właściwym miejscu?+++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dusze jak dusze ale serce gdzie mają.Wiem,że z ust moich brzmi to zupełnie nieobiektywnie bo jestem radnym i to jeszcze opozycji-ale są własnie takie dni,że żałuję że nim jestem.Właśnie w chwili gdy np. szuka się oszczędności kosztem dzieci niepełnosprawnych, które tak ciężko doświadczył los. To była najgorsza sesja w moim życiu- nigdy nie zapomne łez matki jednego z tych dzieci-ale widać nawet tak szczere łzy nie wzruszyły 12 radnych.Ale może jak starostwo już wszytko zlikwiduje do doczekam się takiej uchwały o zamiarze likwidacji starostwa-bo chyba właśnie to jest niepotrzebny twór:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może radni powiatu zlikwidują swoje cieplutkie posady, ale żaden się na to nie odważy gdzie oni mają dusze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej gdyby wszystko zlikwidowali. Tylko szkoda, że zapominają o tych, których ta sprawa najbardziej dotyczy czyli dzieci i ich rodzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.