Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3581 miejsce

Przełamując mury milczenia

Opisywanie ludzi czynu nie zawsze musi być wychwalającym daną jednostkę peanem. Są po prostu tacy ludzie, których życie mówi samo za siebie. Takie prowadzi właśnie pan Mirek Suchodolski.

 / Fot. Agnieszka PawłowskaChoć od lat utrzymuje się z małej renty i ma problemy ze zdrowiem na skutek tragicznego wypadku sprzed 20 lat, nie przeszkadza mu to w pomaganiu ludziom. I nie chodzi tu bynajmniej o organizowanie medialnych akcji charytatywnych czy dary finansowe. Pan Mirek od dawna z pasją angażuje się w poszukiwanie ludzi zaginionych. A to wszystko za pomocą swojego komputera i ogromnych pokładów dobrej woli.

Jak mówi, pewnego dnia obudził się z przeświadczeniem, że musi kupić komputer. Mimo kompletnego braku rozeznania w tego rodzaju technologiach, wsiadł w taksówkę i pojechał. Nie był jednak w stanie sam nauczyć się obsługi laptopa, którego zakupił.

- Kierowca taksówki powiedział, że wśród taksówkarzy w ich korporacji jest spec od komputerów i chętnie mi pomoże. Kierowca zadzwonił do tego kolegi i zapytał czy znalazłby trochę czasu żeby mi pomóc. Kolega się zgodził i przyjechał do mnie. Okazało się, że zrobiliśmy błąd bo kupiliśmy Linuxsa, a ja z jedną ręką nie dam sobie z nim rady. Wrócił ze mną do tego sklepu i jako fachowiec polecił Windowsa, dopłaciłem parę złotych i wróciliśmy do domu - opowiada pan Mirek.

To wtedy pierwszy raz zetknął się z portalami społecznościowymi i Naszą Klasą, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z zaginionymi. Zaczął kopiować zdjęcia osób zaginionych i wklejać je na swój profil na NK. Z czasem, pod zdjęciami i w jego profilu pojawiały się podziękowania i gratulacje od ludzi, których nawet nie znał. Od czasu do czasu ktoś wysłał mu miły prezent na naszej-klasie.
Te wszystkie wyrazy szacunku i wdzięczności, pan Mirek komentuje następująco: Często ludzie dziękują za pomoc, wtedy odpowiadam - nie dziękuj w polu odrobisz, a że pola nie mam to najważniejsze, że udało się pomóc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wspaniały to człowiek a autorka super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziw dla Autorki i Bohatera artykułu 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja autorce za materiał daję piątkę. Powinno się pisać i mówić takich ludziach jak Pan Mirek. Bohaterowi publikacji życzę wytrwałości w ty m co robi, cierpliwości i zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Agnieszko, pięknie Pani napisała - Dziękuję.
PS. Firmową koszulkę z pagonami, dostałem za pomoc w poszukiwaniach.
Postawię 5* za artykuł, a nie dla siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.