Facebook Google+ Twitter

Przełom w śledztwie w sprawie 1,5 rocznego chłopczyka z Cieszyna

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-22 12:05

W marcu 2010 roku nad jeziorem w Cieszynie, znaleziono zwłoki 1,5-rocznego chłopca. Do tej pory nie było wiadomo, kim jest.

Jak donosi Fakt.pl, policja i prokuratura wracają do sprawy, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że 1,5 roczny chłopczyk, to chłopiec, który zaginął w Będzinie. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego przygotowali portret chłopca z Cieszyna, i porównali go ze zdjęciem dziecka z Będzina. Podobieństwo jest bardzo duże, ale potrzebne są jeszcze szczegółowe badania DNA rodziców dziecka.

W dniu, kiedy miały być przeprowadzone badania DNA, zniknęła matka dziecka. Jest poszukiwana przez policję, a DNA trzeba będzie pobrać od babci chłopca. Te badania powinny przybliżyć śledczych do wyjaśnienia sprawy.

Do sprawy chłopca z Cieszyna wrócono ponownie, ponieważ w kwietniu tego roku prokuratura okręgowa w Bielsku-Białej umorzyła śledztwo. Wznowienie nastąpiło po telefonie kobiety, która, płaczącym głosem, mówiła do pracowników ośrodka pomocy społecznej, że od dawna nie widziała chłopczyka sąsiadów. Na pytania kobiety do rodziny, gdzie jest dziecko, odpowiadali, że jest chorowity i przebywa w szpitalach.

Podobieństwo jest na 99 proc. - mówi informator Faktu, że chłopczyk z Cieszyna to chłopiec zaginiony w Będzinie.
Jest pewna niezgodność, którą muszą jeszcze wyjaśnić śledczy: dlaczego rodzice z Będzina, nie pokazali malucha pracownikom MOPS-u, gdy ci kontrolowali rodzinę w 2009 roku, ponieważ dziecko nie miało szczepień kontrolnych, które należy wykonać po narodzinach. Zwłoki chłopczyka z Cieszyna znaleziono kilka miesięcy później.

Porównanie DNA powinno dać stuprocentową pewność, co do tego, kim jest chłopiec z Cieszyna.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ania
  • ania
  • 22.06.2012 19:18

To taka smutna historia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
halina
  • halina
  • 22.06.2012 17:01

w Cieszynie nie ma jeziora, chodzi o staw, skoro rodzina twierdzi, ze dziecko przebywa w szpitalu, to niech wskaże w którym...w obliczu takiej tragedii policja powinna ich zmusić do tego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 22.06.2012 16:05

Nie ma zbrodni doskonałej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.