Facebook Google+ Twitter

Przełom w sprawie betanek z Kazimierza Dolnego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 17:29

Przełom w sprawie byłych betanek z Kazimierza Dolnego - informuje lubelska prokuratura. Prokuratorom udało się przesłuchać kobiety. Ich los był nieznany od 7 miesięcy.

Prokuratura nie ujawnia jednak miejsca pobytu byłych zakonnic. Podała jedynie, że jest to miejscowość poza Lubelszczyzną. Budynek, w którym mieszkają siostry, nie stwarza żadnych zagrożeń dla ich życia. Jest to nowy budynek, położony na osiedlu mieszkaniowym.

Byłe siostry dysponują telefonami komórkowymi i kontaktują się z rodzicami. Wszystkie 53 kobiety zgodziły się na złożenie zeznań. Poinformowały, że w zgromadzeniu w Kazimierzu oraz teraz w tak zwanej "wspólnocie" są dobrowolnie. Z treści ich zeznań wynika, że nie dokonano wobec nich czynów noszących znamiona przestępstwa.
Na razie prokuratura nie ujawnia, czy postawiła komuś zarzuty. Byłej przełożonej zgromadzenia siostrze Jadwidze L. prokurator zamierzał postawić zarzut zakłócenia miru domowego, za co grozi do roku więzienia. Chodzi o bezprawne zajmowanie budynku należącego do Zgromadzenia w Kazimierzu Dolnym. Podobny zarzut może usłyszeć ojciec Roman K., franciszkanin przebywający z byłymi betankami w kazimierskim klasztorze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.