Facebook Google+ Twitter

"Przełom w świecie Internetu" - projekt Londonay

Niejeden z nas zastanawia się, jak zacząć zarabiać w sieci. Wielu z nas zaczęło już zarabiać, a jeszcze więcej żyje wspomnieniem sporych strat na e-biznesie. Zasady ekonomii są tutaj szalenie proste, a mówiąc oględniej, okrutne.

 / Fot. Grafika: Autor artykułuPolskie fora internetowe od Irlandii, poprzez Anglię, Holandię aż do Polski, żyją ostatnio jednym zagadnieniem. Jest to szeroko reklamowany program biznesowo-franczyzowy o nazwie Londonay. Z jednej strony znaleźć można nachalne reklamy, z drugiej internautów zastanawiających się, czy aby na pewno firma w której rozpoczynający biznes muszą wpłacać po 400 funtów wpisowego, jest tak uczciwa jak sama podaje. Postanowiłem przeprowadzić krótkie obywatelskie śledztwo, którego początkiem jest zapoznanie się z ofertą firmy dla potencjalnych partnerów.

Główna siedziba spółki znajduj się w prestiżowej dzielnicy City Of London w sąsiedztwie wielu największych korporacji i instytucji finansowych / Fot. Google EarthZacząłem od krótkiego artykułu znalezionego na portalu www.anglia.interia.pl. Umiejscowienie w znanym i odwiedzanym miejscu może sugerować, że nawet, jeżeli jest to reklama, to prezentuje uczciwy biznes. Z żywym zainteresowaniem przeczytałem o projekcie biznesowym, który opisywany jest jako "przełom w świecie Internetu ". Poruszony do żywego wpisałem hasło do wyszukiwarki i zaskoczony znalazłem kilka tysięcy ogłoszeń na wszystkich możliwych portalach internetowych. Co zaskakujące, mimo, iż projekt reklamowany jest, jako międzynarodowy, informacje w wyszukiwarce dostępne są tylko po polsku. O projekcie nie przeczytamy nic, ani po angielsku, ani rosyjsku, ani hiszpańsku, choć na stronie głównej firmy możemy się dowiedzieć, że firma działa również w tych krajach. Choć firma przyznaje, że jest to dopiero początek działalności rodzą się uzasadnione wątpliwości, dlaczego to Polacy są celem tak agresywnej kampanii.

I chociaż niektórzy mogą uważać, że negatywne zainteresowanie jest również wspaniałą formą reklamy, w tym przypadku warto przeczytać poniższe uwagi, które mogą być ostrzeżeniem przed ofertą biznesową wątpliwej jakości.

"Pracuj w angielskiej firmie"

Niejeden z nas zastanawia się, jak zacząć zarabiać w sieci. Wielu z nas zaczęło już zarabiać, a jeszcze więcej żyje wspomnieniem sporych strat na e-biznesie. Zasady ekonomii są szalenie proste, a mówiąc oględniej, okrutne. Jeżeli jeden produkt będzie sprzedawać jedna osoba, to prawdopodobieństwo, że znajdzie się klient w grupie, powiedzmy, miliona kupujących, jest całkiem spore. Kiedy jednak ten sam produkt, sprzedaje milion osób, to jakie jest prawdopodobieństwo, że klient trafi właśnie do ciebie? Odpowiedź nasuwa się sama i jest nieco inna, niż sugerowana przez bliżej nieokreślonych twórców projektu Londonay.

Jak można zauważyć na stronie internetowej projektu, "Londonay LTD" jest znaną i doświadczoną firmą, budowaną w Anglii, co według zapewnień autorów, daje pełną wiarygodność całemu przedsięwzięciu. Mieszkam i pracuję w Wielkiej Brytanii od ponad 5 lat i nigdy do tej pory nie słyszałem o owej znanej’ firmie. Nie tylko nie słyszałem, ale również nie trafiłem na żaden sklep internetowy należący do tej sieci, ani nikogo, kto miałby z nią cokolwiek wspólnego.

Na samej stronie, znajdziemy zapewnienia twórców o wyjątkowych możliwościach zarobku. Jakich konkretnie - nie wiadomo. Z jednej strony mają to być niesamowite zarobki na sprzedaży markowych produktów, które „nie mogą się nie sprzedać”. Z drugiej strony, mają to być prowizje otrzymywane, jako bonusy za wprowadzanie nowych członków systemu. Taka formuła, oraz kierowanie uwagi użytkownika bardziej na bonusy, niż na sprzedaż produktów, sugeruje brak przejrzystości i typową dla piramid finansowych strukturę składki najmłodszych członków na prowizje starszych. Czy w tym przypadku jest to piramida finansowa, czy nie, nie jest najważniejszym aspektem moich rozważań. Przebywając w Wielkiej Brytanii od dłuższego czasu mogę porównywać ofertę Londonay z innymi pomysłami rozpoczynania handlu w internecie.

Chcąc dowiedzieć się więcej o samym projekcie wypełniłem formularz i otrzymałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Najważniejszą sprawą jest fakt, że przystąpienie do programu wiąże się z opłatą wpisową. Jest to 400 funtów płatne w ciągu 10 dni od podpisaniu umowy, oraz 800 funtów, jeżeli chcemy uczestniczyć w programie partnerskim, to znaczy jeżeli chcemy otrzymywać wspomniane bonusy za przyciąganie kolejnych sprzedających. Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej programu. Można tam osobiście przeczytać nie tylko zapewnienia o uczciwości owego biznesu, ale również wszystko o ponadprzeciętnych możliwościach zarobku. Z drugiej strony, jak bardzo legalna jest firma, która na każdym, możliwym kroku, ten fakt podkreśla. Dodam tu, że powołuje się, przy tym, na instytucje finansowe Wielkiej Brytanii, nie mające nic wspólnego z kontrolowaniem ani nadzorowaniem firm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (59):

Sortuj komentarze:

marco polo
 • marco polo
 • 04.05.2012 09:29

Chciałem tylko kupić telefonica za 45 zł i dałem zapłata przy odbiorze,a tu na następny dzień dostaję wiadomość że mam dokonać zapłaty przelewem wcześniej zanim otrzymam towar . W trakcie składania zamòwienia opcja zapłaty przy odbiorze jest dostępna a pòźniej nie.......coś tu według mnie śmierdzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej bartnik
 • andrzej bartnik
 • 14.03.2012 21:53

witam na ta chwile nie trzeba placic 400 funtow nie wiem zkad ten sklep wyczasneliscie ja placilem 60 zł i jestem zadowolony

http://londonay.com/LM6159 tu jest ta strona

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek zbierski
 • tomek zbierski
 • 14.09.2011 16:02

market londonay to ściema. większe zyski można miec nie wpłacając tych 400funtów bo za te 400f można kupić towar na allegro i iśc na stragan i wyjdziesz lepiej a tam ludzie gdzie obiecują duże zyski w krótkim czasie i jeszcze chcą się tym podzielić tylko musisz wpłacić kasę to czyste oszustwo. a jeżeli chodzi o anglików to kto tam był (byłem) to niechluje, chamy i złodzieje w dodatku nieroby. anglik tylko myśli nad tym jak kogoś na duża skale okraść bo im robić sie nie chce.... to wszystko, nie polecam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spokojnie, każdy ma prawo do swojego zdania. Polecam poczytać komentarze o LONDONAY w Google. Tak, aby się odstresować....
pamiętacie " Więcej czadu" ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
M. Bojarski
 • M. Bojarski
 • 22.05.2011 22:01

Londonay? Nie wiem, czy to już widzieliście, ten człowiek jawnie kpi sobie ze wszystkiego!:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgorzata
 • Małgorzata
 • 22.05.2011 19:29

Witam!
napiszę jak to jest w Londonay na tą chwilę.
Można rozpocząć współpracę od całkowicie darmowego pakietu ZERO, nie ponosząc za to żadnych kosztów, a pakiet standard (docelowy dla kazdego współpracownika) spłać z obrotów sklepu (400 funtów).
Natychmiast po rejestracji można dokonywać poleceń (klientów i współpracowników) poprzez swój link referencyjny, który otrzymuje się razem z hasłem dostępu.
Wybierając pakiet ZERO rozpoczyna się współpracę w LONDONAY
nie ponosząc żadnych kosztów za rejestrację.

Osoby, które na pakiecie zero są zobowiązane do zrobienia zakupu aktywacyjnego za 100 zł do 10 dni od rejestracji.
Zapraszam do współpracy ze mną:http://londonay-projekt.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 12.04.2011 11:03

Szacowny opluwacz Radosław Żubrycki niechlubnie wpisał się w poczet tych wszystkich co niszczyli Karpińskiego, firmę Optimus itd. - jakie to paskudnie polskie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ktosik
 • Ktosik
 • 10.04.2011 05:43

Mój komentarz na temat pracy Pana Radosława w jego drugim artykule na ten temat:

link

Komentarz o tym, jak Pan Radosław nie umie liczyć, naciąga fakty i próbuje oczernić ludzi, którzy napisali prawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 23.03.2011 13:22

http://urlik.pl/praca-sklep/ - Zatrudnij się!
1/ Ubezpieczenie i zatrudnienie w Wielkiej Brytanii: tel.0044 208 577 3663, http://www.plutos.org.uk/
2/ Zgłoszenia do pracy w Londonay Ltd. UK - adres hotline@londonay.com
- CV
- list motywacyjny
- potwierdzenie nabycia Sklepu Franczyzowego Londonay - opłacony Pakiet Standard lub Exclusive
3/ Londonay Ltd: tel. 0044 208 144 9053 - mobile: 0044 75 2277 5841

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktor
 • Wiktor
 • 21.03.2011 13:26

Skoro chce Pan dorobić na reklamach pisząc chwytliwe artykuły to polecam następny temat zwany
Domowy System Zarabiania-to dopiero jest ściema. Zostanie Pan milionerem pracując godzinę dziennie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.