Facebook Google+ Twitter

Przełomowa decyzja FIFA. Technologia goal-line będzie na MŚ w Brazylii!

Międzynarodowa Rada Piłkarska FIFA podczas spotkania specjalnego w Zurychu przyjęła 5 lipca uchwałę o wprowadzeniu technologii goal-line w w ramach rozgrywek piłce nożnej. Jest to rewolucyjna zmiana, która ma na celu wyeliminowanie sędziowskich pomyłek podczas spornych boiskowych sytuacji.

Sonda

Czy wprowadzenie technologii goal-line dopiero na MŚ w Brazylii w 2014 r. to dobry pomysł?

Z najnowszej technologii goal-line, z której FIFA będzie korzystać podczas wielkiej imprezy piłkarskiej, mistrzostw świata, które odbędą sie w Brazylii w 2014 roku. Natomiast pierwszym generalnym eksperymentem będą dla niej
Klubowe Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w grudniu 2012 roku.

Rewolucyjna technologia ma się składać z dwóch systemów: Hawk-Eye i GoalRef.

Elektroniczny system Hawk-Eye został zaprojektowany w 2001 roku przez brytyjskich inżynierów. Polega on na tym, że za pomocą kamer rozstawionych na boisku generowana jest komputerowa powtórka obrazu. Swoją popularność zdołał już zdobyć w wielu różnych dyscyplinach sportowych takich jak: tenis ziemny, krykiet, snooker, siatkówka, o czym możemy przeczytać na łamach Eurosportu.

Natomiast drugi z tych systemów, wywodzący się Danii GoalRef, jest związany z polem magnetycznym. W sytuacji, gdy piłka, wyposażona w specjalnie zainstalowane w niej czujniki, przekroczy linię bramkową, sędzia dostaje elektroniczny sygnał.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.