Facebook Google+ Twitter

Przełomowa publikacja pedagogiczna

Prof. Lech Witkowski czołowy badacz myśli pedagogicznej opublikował kolejne dzieło, które bezsprzecznie znajdzie się w kanonie polskiej literatury akademickiej.

Słusznie prof. Sztompka uznał Lecha Witkowskiego za autorytet wśród autorytetów. Ten niezwykle pracowity naukowiec po raz kolejny oddał do rąk czytelników materiał, który pomimo monumentalnych rozmiarów, mogących skutecznie wypełnić kilka innych publikacji, jest niezwykle ważnym głosem w dyskusji na temat dziedziny kluczowej dla społecznego rozwoju.
"Przełom dwoistości w pedagogice polskiej" - to kamień milowy rozważań nad wychowaniem i edukacją.

Autor podjął się trudu współczesnego odczytania dzieła siedmiu mistrzów pedagogiki polskiej, działających w okresie międzywojnia, wobec których uczyniono wiele starań o to, by pozostali zapomniani i byli traktowani zdawkowo, jako postacie muzealne.

Wspomniany tytuł dotychczas zebrał bardzo pochlebne recenzje. Prof. Zbigniew Kwieciński uznał, że to najważniejsza i najlepsza polska książka z pedagogiki ogólnej od czasu ukazania się ostatnich monografii późnego K. Sośnickiego ponad czterdzieści lat temu. Prof. Bogusław Śliwerski wyraził zadowolenie, że nareszcie pojawia się odważna rozprawa z dziedzictwem socjalizmu i jego pozostałością, zarówno w jego nieustannej a bezkrytycznej afirmacji, jak i totalnej negacji. W każdym razie pochwał jest wiele, a tematyka warta wspominania, zwłaszcza w czasie postępującej degrangolady moralnej i zubażania powszechnych zasad.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: pedagogika


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witkowski ma zawsze dużo do powiedzenia :) Książka trafia na listę "do przeczytania".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.