Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16333 miejsce

Przełomowe wydarzenie dla polskiego klasteringu już wkrótce

Dowodem na to,że polska polityka klastrowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest organizacja I Kongresu Klastrów Polskich w Sejmie RP,który odbędzie się 3 czerwca 2013 r.,pod nazwą „Klastry potencjałem rozwoju polskiej gospodarki

Władze na najwyższych szczeblach są żywo zainteresowane rozwojem klastrów / Fot. Anna Suchowiecka, Wirtualny ToruńBędzie to pierwsze takie wydarzenie w naszym kraju, które z całą pewnością pozytywnie zapisze się na kartach historii.
Organizacją Kongresu Klastrów Polskich zajmuje się Parlamentarny Zespół ds Polityki Klastrowej i Związek Pracodawców Klastry Polskie.
Związek Pracodawców Klastry Polskie to swoisty motor napędzający rozwój polskiej gospodarki- zrzesza członków klastrów gospodarczych w całej Polsce, pomaga im we współpracy, pełni ich funkcje reprezentacyjne przed władzami na różnych szczeblach.
Znaczenie przedsięwzięcia podkreśla uczestnictwo kluczowych osób ze świata polityki, działających w sektorach ściśle powiązanych z działalnością klastrówDziałalność Związeku Pracodawców Klastry Polskie, to ogromna szansa dla rozwoju polskiej gospodarki / Fot. Bogdan Węgrzynek, Menu Group- Janusza Piechocińskiego – wicepremiera i Ministra Gospodarki, Elżbiety Bieńkowskiej – Minister Rozwoju Regionalnego, Barbary Kudryckiej – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Bartłomieja Bodio – posła na Sejm RP, odpowiedzialnego za kierowanie pracami Parlamentarnego Zespołu do spraw Polityki Klastrowej. Patronem konferencji jest Marszałek Ewa Kopacz. Ponadto swoją obecnością zaszczycą inne osoby związane z polityką, przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy zrzeszeni w klastrach, eksperci i koordynatorzy klastrów z całej Polski, Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk (w kwietniu w Ostródzie odbyła się konferencja pod nazwą „Polska polityka klastrowa – szanse i zagrożenia”), Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Bożena Lublińska-Kasprzak.
Wg wstępnych ustaleń w Sali Kolumnowej sejmu zasiądzie około 400 osób.
Organizacja Kongresu na tak olbrzymią skalę, daje wyobrażenie, iż klastering to obecnie bardzo ważny element gospodarki polskiej, którego ewolucja nabiera zawrotnego tempa. Coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych przystąpieniem do inicjatywy klastrowej. Jednakże z uwagi na to iż jest to zjawisko nowe, cały czas nasuwają się pytania. Dzięki konferencji wiele kwestii ulegnie wyjaśnieniu, zostanie przybliżona idea klasteringu, pokazane będą korzyści i szanse dla firm, jakie rodzą się dzięki przystąpieniu do klastra. Na tym jednak nie koniec, zostaną poruszone kwestie dotyczące rozwoju polityki klastrowej, a także przeszkody jakie można napotkać i sposoby ich rozwiązywania.
Każdy podmiot zrzeszony w Związku Pracodawców Klastry Polskie, zainteresowany problematyką i chcący uzyskać szczegółowe informacje na dany temat, może zgłaszać swoje propozycje. Istnieje także odpłatnie możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć poprzez nośniki reklamowe czy wystąpienie, po wcześniejszej akceptacji przez Kancelarię Sejmu.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy na stronę www.klastrypolskie.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje, a zgłaszanie swojego udziału będzie możliwe poprzez specjalną stronę, która wkrótce zostanie udostępniona (dzięki Klastrowi IT).
Przy współpracy są bardzo mile widziani dziennikarze, redaktorzy, fotoreporterzy oraz rzecznicy prasowi. Chętnych prosimy o kontakt z panem Bogdanem Węgrzynkiem, który koordynuje organizację kongresu.
Joanna Zalewska, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.