Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21860 miejsce

Przemek Saleta zakończył treningi szybkości w Krynicy Zdroju

Przygotowując się od prawie trzech tygodni w Krynicy Zdrój do ostatniej walki w życiu Przemek Saleta pracował nad poprawieniem szybkości.

Przemysław Saleta i Robert Złotkowski podczas ostatniego treningu w Krynicy-Zdrój - Menu Group / Fot. MENU GROUP Trening na gruszce bokserskiej to obecnie najważniejsza część rozplanowanego do dnia walki – do 23 lutego treningu. Trener Salety – Robert Złotkowski podkreśla, że dobre przygotowanie do pojedynku z Andrzejem Gołotą musi opierać się o trening na speedbag.

Przemysław Saleta i Jacek Brodalka - wygrany w licytacji WOŚP. Jacek przyjechał na zaproszenie Przemka do Krynicy Zdroju na otwarty trening / Fot. MENU GROUPCo więcej, właśnie zakończy się drugi tydzień sparingów. Przemek boksuje z dwoma, trzema sparing-partnerami, dzięki czemu szybkość i celność zadawanych przez niego ciosów stanęła na wyższym poziomie. Jak twierdzi Paweł Kołodziej, Przemek jest niezwykle zdyscyplinowany, a każdy następny trening przynosi nowe doświadczenia i stanowi uzupełnienie dotychczasowych umiejętności. Dodatkowo świadomość, że Andrzej Gołota przygotowuje się do lutowej walki z takim samym zaangażowaniem jak Saleta zapowiada niezwykle interesujące widowisko. Z kolei Mariusz Wach podkreśla, że praca nad formą Przemka ma udowodnić zarówno zagorzałym kibicom i jak i sceptykom, że obaj bokserzy są w doskonałej formie, a stoczona przez nich walka będzie stała na najwyższym poziomie.
„Przemek już dysponuje dobrą kondycją, dobrą wytrzymałością, chce zrzucić 8-9 kilogramów. W ringu zobaczymy jeszcze szybszego, bardziej dynamicznego Przemka” – zaznacza Mariusz Wach.


Mariusz Wach i Paweł Kołodziej na otwartym treningu Przemka Salety / Fot. MENU GROUPJak twierdzi trener Salety – Robert Złotkowski Przemek z dnia na dzień coraz bardziej się rozkręca. Jego sparing partnerzy są dobrani w ten sposób, aby byli szybsi od Przemka. Wszystko to zaplanowane zostało w jednym celu, aby wypracować i wymusić u Salety jak najszybszą reakcję, zmusić do pracy, do poruszania się w ringu. Dodatkowe zrzucenie przez niego wagi spowoduje, że w ringu stanie się coraz bardziej dynamiczny.
„Przemek na sparingach realizuje plan taktyczny. Porusza się, schodzi z linii ciosu, unika cisów, szkoli obrony bierne, a zarazem odpowiada celnie trafiając rywali” – tłumaczy Złotkowski.


Ćwiczenia szybkości były ostatnią fazę treningu odbywającego się w Krynicy Zdrój. Reszta przygotowań – przed samą walką – będzie miała miejsce już w Warszawie. Dopiero tam – jak zapowiada Saleta – będzie czas na odpoczynek i „łapanie świeżości”.
Obecność Przemysława Salety w Krynicy Zdrój wzbudzała ogromne zainteresowanie nie tylko przybywających tam licznie dziennikarzy i fotoreporterów, ale również turystów i gości hotelu, w którym Przemek mieszkał. Zorganizowane w ostatnim czasie otwarte treningi z jego udziałem i sparing partnerów przyciągnęły uwagę wielu fanów sportów walki jak również sympatyków Salety. Bokser nie tylko dawał popis swoich umiejętności, ale również udzielał wywiadów, rozmawiał z ludźmi, rozdawał autografy. Zarówno Przemek Saleta jak i jego obecny trener Robert Złotkowski odpowiadali na wiele pytań dotyczących profesjonalnego treningu bokserskiego oraz sposobów codziennego dbania o formę i sylwetkę.

Na otwartym treningu Przemysław Saleta poznał osobę, która wylicytowała na Orkiestrze Jurka Owsiaka wejście z nim w ostatniej walce do ringu z Andrzejem Gołotą 23 lutego w Ergo Arenie. Jest to Jacek Brodalka właściciel firmy simlock24.pl za kwotę 9200,00 zł. “- Jestem bardzo szczęśliwy z tego iż mogłem pomóc akcji Jurka Owsiaka (WOŚP) i z drugiej strony uczestniczyć w wielkim wydarzeniu na polskiej scenie boksu. Jestem wielkim fanem sportów walki, a tę licytację którą Jurek Owsiak zaliczył do
“aukcji egzotycznych” znalazła moja małżonka Justyna, która jest Aniołem takich akcji charytatywnych” skomentował triumfator licytacji.


Przemysław Saleta od poniedziałku rozpoczyna treningi w Warszawie

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.