Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19002 miejsce

Przemek Świerczyna prezentuje swój debiutancki album

Przemek Świerczyna - jeden z najlepszych debiutantów 2015 roku na scenie muzyki dance z elementami popu z lat 70 i 80 - prezentuje swój debiutancki album, zatytułowany 'Śpiewam Sobie'.

Przemek Świerczyna / Fot. Archiwum ArtystyObdarzony ciekawym głosem i wyjątkowym talentem, Przemek oferuje słuchaczom 14 oryginalnych utworów, z których każdy ma szansę stać się wielkim przebojem.

Jest to muzyka lekka i przyjemna, wpadająca w ucho już po pierwszym przesłuchaniu, która trafi do serc słuchaczy gustujących w muzyce disco/dance/pop z przemyślanymi, skłaniającymi do refleksji, tekstami, traktującymi o najważniejszych w życiu sprawach - są piosenki o życiu, o miłości, o domu, o rodzicach, każdy słuchacz na pewno będzie w stanie się z nimi utożsamić.Przemek urodził się 21 lipca 1981 roku w Rydułtowach. Wychował się w tradycyjnej, śląskiej rodzinie – ojciec Przemka pracował w kopalni, a matka zajmowała się domem. Swoją przygodę z muzyką Przemek rozpoczął w wieku 14 lat, kiedy zainteresował się grą na keyboardzie i zaczął uczęszczać na zajęcia w studium umuzykalniającym w Rybniku (obecnie szkoła muzyczna Yamaha). Bardzo szybko okazało się, że Przemek obdarzony jest wielkim talentem - pięcioletni program nauczania skończył w dwa lata.
Swój pierwszy zespół, Złote Struny, założył już w wieku 16 lat. Zespół koncentrował się na graniu zarobkowym, jednak po pięciu latach Przemek zrezygnował z tej grupy i postanowił spróbować swoich sił w innych gatunkach muzycznych – realizował się między innymi w zespołach rockowych i reggae. Dzięki tym grupom, młody muzyk poznał dużą scenę i klimat koncertów.
Do grania muzyki Dance/pop powrócił po roku przerwy w tworzeniu. Udzielał się w kilku zespołach i pod koniec 2014 roku stwierdził, że już czas nagrać coś swojego. Przemek napisał pierwsze teksty, skomponował muzykę i udał się do studia, gdzie nagrał pierwsze trzy piosenki. Materiał demo bardzo spodobał się przyszłemu wydawcy (Wydawnictwo Muzyczne Box Music), które zaoferowało muzykowi kontrakt na wydanie płyty.


Premiera płyty, zatytułowanej ‘Śpiewam Sobie’ miała miejsce 18 kwietnia, podczas Śląskiej Gali Biesiadnej w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Płyta jest do nabycia w sklepie Box Music: Sklep Box Music

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.