Facebook Google+ Twitter

"Przemiany gospodarczo-społeczne w Polsce XX wieku" - A. Oleksiuk,W. Breński

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-15 17:21

Przemiany gospodarczo-społeczne w Polsce w XX wieku.

 / Fot. okładkaNiniejsza książka stanowi próbę syntetycznego opisania zmian gospodarczo-społecznych, jakie zaszły w Polsce w XX wieku. Zasadniczy prezentowany czasookres to lata 1900-2000, jednakże w ostatnim rozdziale analiza objęła również pierwsze lata XXI wieku. Autorzy pokusili się również o próby określenia kierunku zmian Polski w ciągu najbliższych lat.

O walorach recenzowanej publikacji stanowią przede wszystkim ranga podjętej problematyki, poziom naukowy, a także wpływ profesjonalnej redakcji na spójność książki. Uznanie budzi zarówno logiczna sekwencja rozważań, jak i przyciągająca treść poszczególnych rozdziałów. Wiele szczegółów z tamtych lat udało się autorom wydobyć na światło dzienne dzięki żmudnym poszukiwaniom nie tylko w literaturze przedmiotu czy fachowej prasie, ale także w archiwach państwowych. Z pełnym przekonaniem mogę niniejsze opracowanie zarekomendować wszystkim Czytelnikom, którzy interesują się problematyką przeobrażeń gospodarczo-społecznych w Polsce w XX wieku...

Dr Janusz Giera:
[W książce] przenikają się wątki i motywy z nauk społecznych (socjologia, politologia), filozofii, historii i nauk prawnych. Stąd też perspektywa, z jakiej autorzy dokonują analizy, sprawia, że książka jest niezwykle cenna, a zarazem rzetelna i obiektywna. Książka napisana jest w sposób przejrzysty, gdzie kolejne analizowane wątki układają się w jednolitą, logiczną całość. O kompleksowym charakterze przeprowadzonych przez Breńskiego i Oleksiuka badań świadczy fakt wykorzystania wielu źródeł [...] Autorzy postawili sobie kilka celów, głównym jest syntetyczna prezentacja przemian społeczno-gospodarczych, które znajdują pełne odzwierciedlenie w przedłożonym do recenzji tekście.

Adam Oleksiuk - dr nauk ekonomicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny wyższych uczelni, konsultant, trener. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę doktorską z ekonomii obronił w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto ukończył Podyplomowe Studia Akademii Rozwoju Regionalnego Europejskiego Centrum Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) Uniwersytetu Warszawskiego.
Posiada doświadczenie zawodowe z zakresu analiz makroekonomicznych, planowania strategicznego zdobyte m.in. w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych oraz Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: novaeres


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.