Facebook Google+ Twitter

Przemyska Fabryka Mebli "Forte" zwolni 232 osoby

Przemyski oddział "Forte” zostanie zlikwidowany, a pracę stracą 232 osoby. Taką decyzję podjęła w zeszłym tygodniu Rada Nadzorcza tej spółki.

Pracownicy "Forte" przed fabryką. / Fot. Fot. Łukasz SolskiZamiar zwolnienia grupowego został już zgłoszony w przemyskim Powiatowym Urzędzie Pracy.
Jeszcze w marcu ma być wstrzymana produkcja. Część pracowników odejdzie w tym miesiącu pozostali w kwietniu i maju. Wyposażenie zakładu ma być przeniesione do innych oddziałów "Forte" w Polsce. Budynek i działka w Przemyślu zostaną sprzedane. Władze "Forte" twierdzą, że dalsze utrzymywanie zakładu w Przemyślu jest nieekonomiczne.

Wczorajsze negocjacje pracowników z zarządem spółki "Forte" nie przyniosły dobrego skutku. Ustalono jedynie, że w przyszłym tygodniu podjęte zostaną negocjacje, dotyczące sporu zbiorowego. "Solidarność" domaga się anulowania decyzji o likwidacji i wykazania, że fabryka nie przynosiła jej właścicielom zysków.

Pracownicy zapowiedzieli, że na razie nie zaostrzą formy protestu. Postanowili, że do przyszłego tygodnia, kiedy to ma dojść do kolejnych rozmów będą pilnować maszyn i zgromadzonych w fabryce półfabrykatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.