Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: Dotacja dla Centrum Kultury

Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymało, jedną z najwyższych w kraju, dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości ponad 400 tys. zł na realizację projektu edukacji teatralnej i muzycznej.

Przemyśl. Fot. Łukasz Solski– Projekt „Program Edukacji Teatralnej i Muzycznej Społeczeństwa Regionu Przemyskiego” jest inwestycją służącą wzmożeniu uczestnictwa i upowszechniania kultury wśród mieszkańców regionu przemyskiego w formie przedstawień teatralnych i muzycznych, wespół z Przemyską Orkiestrą Kameralną, a także rozwojowi infrastruktury kulturalnej – informuje Wiadomości24.pl Adam Halwa, dyrektor CK.

Realizacja procesu edukacji teatralnej i muzycznej społeczeństwa nastąpi poprzez cykliczne przedstawienia dużych form teatralnych i muzycznych wraz z przygotowaniem sali widowiskowej Centrum Kulturalnego, tj. wymianą foteli, wymianą sprzętu elektroakustyczno-oświetleniowego i ogólnym remontem.

Warto dodać, że powyższa dotacja zostanie wykorzystana w kolejnym etapie remontów i zakupów inwestycyjnych w Centrum Kulturalnym. W ubiegłym roku został wyremontowany mały hall, toalety, zostało zakupione pełne wyposażenie biurowe dla wszystkich pracowników oraz sprzęt elektroakustyczny i techniczny na łączną kwotę 108 tys. zł.
– Obecnie kończy się kompleksowy remont klatki wewnętrznej wraz z wyjściem ewakuacyjnym z instytucji od ul. Konarskiego. Jesteśmy w przededniu ogłoszenie przetargów na roboty remontowe hallu z tzw. „muszlą”, jak i schodów wyjścia ewakuacyjnego z sali widowiskowej – dodaje Adam Halwa.

Dalszy zakres prac remontowo-budowlanych, jak również programowo-merytorycznych zależy w dużej mierze od losów 13 projektów-wniosków na łączną kwotę dofinansowania 451 370 zł złożonych przez przemyskie CK.
– Na dzień, ciesząc się z bezprecedensowej dotacji dla CK, przygotowujemy się do kolejnej tury naboru projektów w ramach Programów Operacyjnych MKiDN, a także Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej czy też Programu „Kultura 2007-2013” – oznajmił dyrektor Halwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.