Facebook Google+ Twitter

Przemyśl. Jak głosować w wyborach

W niedzielę lokale wyborcze będą czynne od godziny 6 do 20. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem.

W Przemyślu wyborcy dostaną trzy karty do głosowania. Będą one dotyczyć wyboru prezydenta, radnych Rady Miasta i radnych do Sejmiku Województwa. Głos oddaje się poprzez postawienie znaku X w kratce z lewej strony nazwiska kandydata na liście danego komitetu. Jeśli ktoś się pomyli, nie będzie mógł wymienić karty do głosowania na nową.

Wybory prezydenta miasta

Wybory są większościowe. Wyborca głosuje na jednego z kandydatów. W pierwszej turze wygra kandydat, który otrzyma więcej niż 50% ważnych głosów. Jeżeli żaden z kandydatów nie dostanie takiej liczby głosów, 27 listopada odbędzie się II tura, w której weźmie udział dwóch kandydatów z największą liczbą głosów z I tury.

Wybory do Rady Miasta, Sejmiku Wojewódzkiego

Tutaj wybory mają charakter proporcjonalny. Wyborca ma tylko jeden głos. Głosuje się na listę danego komitetu wyborczego, a w ramach listy, wyborca może poprzeć jednego z jej kandydatów, stawiając znak X w kratce z lewej strony nazwiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.