Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2895 miejsce

Przemyśl: Kiedy kandydaci posprzątają po wyborach?

Od wyborów do Rady Miasta Przemyśla minęło prawie trzy miesiące. Wszystkie stołki zostały już obsadzone, więc pytam - dlaczego w centrum mojego miasta nadal widnieją plakaty z wizerunkami kandydatów?

Kiedy posprzątacie za sobą? Fot. Łukasz SolskiPrzemyśl. Rynek miasta. Na słupach ogłoszeniowych i kamienicach, do tej pory widnieją plakaty wyborcze. Niektóre z nich wyglądają w miarę przyzwoicie, bo są całe. Jednak większość, to poobdzierane, wyblakłe strzępy wizerunków kandydatów, które straszą swym wyglądem i szpecą miasto.

Plakat jednego z kandydatów. Fot. Łukasz SolskiCzy trzy miesiące to za mało, aby usunąć stare plakaty wyborcze z okolic rynku, który powinien być wizytówką miasta i który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. A ci, których wizerunki widnieją na plakatach? Przecież zabiegali o głosy mieszkańców Przemyśla, bo chcieli decydować o losach miasta, do dewastacji którego teraz się przyczyniają. To dowód na to, ile warte są ich wyborcze zapewnienia, że zależy im na dobru Przemyśla.

Nie czekając ani chwili chwyciłem za telefon i wykręciłem numer do jednego z radnych, Krystiana Antochowa, którego plakaty nadal znajdują się na ulicach mojego miasta. Oto jego reakcja: “Szanowny Panie Redaktorze, przepraszam najmocniej Pana oraz wszystkich, którzy mogli poczuć sie poirytowani tą sytuacją. Faktem jest, że większość plakatów i tablic została usunięta zaraz po zakończonej kampanii, jednakże jeśli gdzieś jeszcze znajdują się jakieś miejsca z plakatami nie uprzątnięte, to informuję, iż niezwłocznie zostaną one usunięte”.

Przepraszam najmocniej - mówi Krystian Antochów. Fot. Łukasz SolskiZgodnie z art. 71 ust. 5 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r., Ordynacji Wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich (Dz. U. z 2003r. Nr 159, poz. 1547) oraz at. 2 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 2002r., o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. Nr 113, poz. 984) plakaty wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe pełnomocnicy komitetów wyborczych zobowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów. Termin ten upłyną 13 grudnia 2006 roku.
– Straż Miejska w Przemyślu dwukrotnie przekazywała wykazy o nieusuniętych plakatach wyborczych z terenu miasta do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta – poinformował Wiadomości24.pl Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu, Lucjan Gładysz.

Skontaktowałem się z naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, panem Januszem Szostkiem, który wyjaśnił mi całą sprawę. Otóż według niego, "niedopałki" z propagandy wyborczej powinni usunąć właściciele nieruchomości, na których znajdują się plakaty. Oczywiście Urząd Miasta również mógł wziąć w tym udział, lecz wiążą się z tym koszty i niepotrzebne pisanie listów do administracji o potwierdzenie usunięcia plakatów.

Największą plamę dali sami kandydaci, którzy po wyborach powinni usunąć plakaty z terenu miasta. – Kontaktowaliśmy się z pełnomocnikami tych panów w celu poinformowania ich, iż nadal są widoczne plakaty. Ci, do których się dodzwoniliśmy posprzątali po sobie, lecz o tych drugich słuch zaginął – powiedział Janusz Szostek.

No cóż, chyba wniosek może być tylko jeden. Przed wyborami wszyscy chcą dobrze, lecz tuż po nich, na światło dzienne wychodzi oblicze kandydata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Brawo Łukasz i brawo Mirnal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ustalić kaucję za każdy plakat o oddać kaucję po uprzatnięciu? A po przekroczeniu terminu połowę kaucji. Po dalszym przekroczeniu uprzątnąć na koszt miasta i kaucja przepada. Kaucja - np. 20 zł za plakat, przyczym nie musi być gotówka, może być weksel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2007 17:34

:-) super. Chyba powoli zbliżamy się do definicji Dziennikarza Obywatelskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

obserwowac i reagowac - zadania dziennikarza obywatelskiego - wszystko to bylo w Twoim artykule i za to plus : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.