Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: koniec strajku w szpitalu wojewódzkim!

Kończy się strajk pracowników w przemyskim Szpitalu Wojewódzkim. Cztery z pięciu działających w szpitalu związków zawodowych zaaprobowały propozycje podwyżek przedstawione przez dyrekcję szpitala.

Ponad miesiąc temu protestujący domagali się podwyżek na ulicy. Blokując wjazd do miasta. / Fot. Łukasz SolskiProtest jest zakończony, do strajku nie dojdzie. Ale związek ratowników medycznych dalej będzie walczyć o swoje - poinformował Marek Janowski, przewodniczący międzyzakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych w Przemyślu.

Cztery z pięciu związków doszły do porozumienia z dyrekcją szpitala. Pracownicy otrzymają podwyżki w kwocie:
- 600 zł brutto dla personelu z wyższym wykształceniem medycznym, z wyjątkiem lekarzy;
- 550 zł brutto dla pracowników ze średnim wykształceniem medycznym;
- 300 zł brutto otrzymają sekretarki i rejestratorki medyczne, a 220 zł - pozostali pracownicy szpitala.

Podwyżki będą liczone od 1 stycznia tego roku. Dyrektor szpitala Janusz Hamryszczak powiedział, że wywalczone podwyżki będą kosztować szpital nie więcej niż 150 tys. zł miesięcznie.

Ratownicy medyczni nie zaakceptowali propozycji dyrektora. Chcą takich samych podwyżek jak pielęgniarki - 550 zł do podstawy wynagrodzenia. - Wykonujemy tę samą pracę, na tych samych stanowiskach i przy tych samych pacjentach, należą nam się takie same pieniądze - mówi Marek Janowski ze związku zawodowego ratowników medycznych. - To, co zaproponował nam pan dyrektor, to jest kwota znacznie niższa niż ta, którą dał pielęgniarkom. My się z tym nie zgadzamy, bo to nas dyskryminuje płacowo.

W jaki sposób ratownicy chcą walczyć o podwyżki? - Najprawdopodobniej złożymy sprawę do sądu pracy o dyskryminację płacową pracowników - mówi Marek Janowski.

Głodówkę rozpoczęło 19 lutego pięć analityczek z 50 pracujących w szpitalu. W ciągu kolejnych dni dołączali do nich kolejni pracownicy, m.in. z oddziału rehabilitacji, administracji, pracownicy diagnostyki laboratoryjnej, technicy RTG i działu żywienia oraz pralni. Pracownicy domagali się podwyżek dla wszystkich grup zawodowych w szpitalu, a dotychczas otrzymali je tylko lekarze i pielęgniarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zobaczy na jak długo, bo teraz w jakim innym mieście zaczną strajkować i tak bez końca, makabra

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.