Facebook Google+ Twitter

Przemysł kreatywny - kreacja a biznes

Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie zorganizował na terenie byłej zajezdni tramwajowej, znajdującej się na krakowskim Kazimierzu, konferencję o tematyce przemysł kreatywny.

logo konferencji / Fot. ze zbiorów Dep.MUM Dość często przechodzimy koło jakiegoś urządzenia lub sprzętu i nie zauważamy, że jednak jego kształty nieprzypadkowo zostały tak, a nie inaczej zaprojektowane. Zewnętrzny wygląd nie tylko ma być praktyczny czy estetyczny, ale ma w jakiś manualny sposób przyciągać zainteresowanie przyszłego klienta.

Głównym tematem dwudniowego spotkania były „Współczesne trendy w Dizajnie Przemysłowym” - konferencja była podzielona na cztery sesje.

Tytułem I sesji było „Kreacja a biznes” . Moderatorem była Pani dr Iwona Palczewska, dyrektor Badań i Rozwoju Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Na swoim koncie naukowym posiada 60 publikacji z dziedziny auksologii, antropologii, ergonomii ponadto licznych raportów z zakresu wzornictwa.

Moderatorka przedstawiła tematykę „Usługi jako nowe obszary dla usług wzornictwa”. Z wykładu dowiedzieliśmy się, co to jest wartość dodana, dlaczego jest wzrost ekonomiczny w sektorze usług na terenie Polski, czy jest potrzebne wzornictwo usług.

Przedstawiła podstawowe definicje: Wzornictwo usług - to twórcza działalność obejmująca wszystkie wieloaspektowe cechy usługi i przebieg procesu jej tworzenia, projektowania, trwania, funkcjonowania, interakcji z konsumentami i otoczeniem, to strategiczna ideologiczna, której celem jest systematyczna i trwała innowacja.

Projektowanie usług - to proces optymalizacji doświadczenia konsumenta powstającego podczas interakcji z usługą z wykorzystaniem metod kreatywnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.