Facebook Google+ Twitter

Przemyśl. Marsz przeciwko laicyzacji i w obronie TV Trwam

Przez Polskę co jakiś czas przechodzą marsze katolików, organizowane przeciwko laicyzacji życia i w obronie Telewizji Trwam. Dziś przeszedł ulicami Przemyśla.

Pod hasłem "Stop Laicyzacji", ponad 2 tys. osób przeszło w marszu katolickim, głównymi ulicami Przemyśla. Wyruszyli z kościoła ojców salezjanów, w którym przed marszem odbyła się msza święta, przed pomnik papieża Jana Pawła II. Po drodze śpiewali patriotyczne i religijne pieśni. Zarówno starsi, jak i ludzie w młodym wieku, wyrażali podczas marszu niezadowolenie oraz oburzenie wobec sprzeciwu przyznania miejsca na multipleksie dla toruńskiej TV Trwam.

Uczestnicy marszu nieśli m.in. transparenty z hasłami: "Polonia Semper Fidelis" i "PO+PSL+SLD+Ruch Palikota = unicestwienie narodu. Hańba". Mieli także duże zdjęcia papieża Jana Pawła II i abpa Józefa Michalika. Przekonywali – podaje polskieradio.pl, że nie można oddzielać Kościoła katolickiego od polityki. Głosili, że wartości, jakie niesie Kościół i wiara katolicka, "powinny mieć odzwierciedlenie w przestrzeni", w której zapadają żywotne i najważniejsze dla narodu i Polski decyzje.

Marsz przemyski zorganizowały różne organizacje katolickie. Koordynatorka marszu Lucyna Podhalicz powiedziała, że na zakończenie marszu wypuszczono 12 gołębi. Wkrótce mają być wysłane listy organizacji katolickich m.in. do władz państwowych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z informacją, że taki marsz w Przemyslu się odbył.

Jego organizatorka podkreśliła, że treści listu przedstawione będą postulaty katolików. Jednymi z główniejszych są potrzeby wyrażania szacunku dla wiary katolickiej i "zakończenia dyskryminacji mediów katolickich".

Marsz w Przemyślu, został przygotowany i przeprowadzony przez bardzo wiele organizacji i stowarzyszeń katolickich, m.in. Akcję Katolicką diecezji rzeszowskiej i przemyskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Krucjatę Młodych oraz Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Jak przypomniała Informacyjna Agencja Radiowa, podobny marsz, pod takim samym hasłem, odbył się w kwietniu w Rzeszowie. Brało w nim udział około trzech tysięcy osób.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

poker
  • poker
  • 13.05.2012 15:38

Brawo Przemyśl tak trzymać !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolek
  • lolek
  • 13.05.2012 11:12

Marsze,krucjaty,rycerze... o co kaman?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub Wolski
  • Jakub Wolski
  • 13.05.2012 10:06

TV Trwam będzie , czy to się komuś podoba czy nie .A Tusk jeszcze grzecznie przeprosi o.Tadeusza Rydzyka,
za chamskie postępowanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
juzniekatolik
  • juzniekatolik
  • 12.05.2012 23:02

To tam jest Polska "B' Czyli najgorsza ciemnota. Krzyż im na droge

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 12.05.2012 21:43

Najlepiej niech napiszą do Pana Boga aby Rydzyk nie kłamał i nie ogłupiał ludzi. Kościół sam się " laicyzuje " swoją postawą i nadmierną aktywnością w polityce. Wśród tych haseł , niesiony wizerunek Ojca Świętego to profanacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.