Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: "PiS dla Podkapracia"!

W przemyskim Zamku Kazimierzowskim odbyła się dziś konferencja zorganizowana przez posła Marka Kuchcińskiego, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS pt. Program rozwoju Polski w latach 2007-2013 „PiS dla Podkarpacia”.

Sala konferencyjna / Fot. Łukasz SolskiW dyskusji uczestniczyli m.in.: Grażyna Gęsicka – minister rozwoju regionalnego, która prezentowała informacje, jakie perspektywy czekają Polskę i Podkarpacie w najbliższych latach, Ewa Draus - wojewoda podkarpacki, Maks Kraczkowski - poseł, przewodniczący Komisji Gospodarki, który mówił o wspieraniu przedsiębiorców przez rząd, Wiesław Łagodziński - rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego, który mówił o konsekwencjach położenia Przemyśla, przy granicy ukraińskiej i ze Słowacją oraz wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal.Minister rozwoju regionalnego, Grażyna Gęsicka. / Fot. Łukasz SolskiO zaletach województwa podkarpackiego zwięźle powiedziała minister Gęsicka. Zaznaczyła, iż rząd prowadzi politykę spójności społecznej i gospodarczej. Spójności, czyli wyrównywania szans rozwoju obszarów najbiedniejszych. – Województwo podkarpackie ma dobre położenie na skrzyżowaniu dróg, które określamy mianem „korytarzy transeuroejskich”, miejsc transportowych. Ma ludzi, którzy są dobrze wykształceni i młodzi, ma dobry przyrost naturalny i - wreszcie - ma możliwość rozwoju gospodarczego i innowacyjnego, dzięki dobrze już zakorzenionemu przemysłowi związanemu z lotnictwem – powiedziała minister Gęsicka. - Województwo dostaje stosunkowo niewielkie środki (192 mln euro), ale wykorzystuje je bardzo dobrze. W tej chwili połowa tych środków trafiła do beneficjentów i, jak się wydaje, kwestią miesięcy jest wykorzystanie ich, co do gorsza - zakończyła minister rozwoju regionalnego.


Pierwszy z lewej, Wiesław Łagodziński, a po prawej poseł Marek Kuchciński. / Fot. Łukasz SolskiDyskusja toczyła się wokół rozwoju Podkarpacia. Wszelkie statystyki pozwalają obserwować nie tylko wielkie obszary, ale także obszary przygraniczne i kraje, które sąsiadują z Polską. Na podstawie tych obserwacji uczestnicy konferencji przekazali zebranym kilka ważnych informacji. – Szansą dla regionu jest to, że - relatywnie do reszty kraju - ma liczniejsze pokolenie przedprodukcyjne. To jest szansa na lepsze zatrudnienia w przyszłości - mówił Wiesław Łagodziński, rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego. - Ważne, że dynamika demograficzna jest nieco korzystniejsza niż w pozostałej części kraju, czyli jest większa dzietność, więcej jest małżeństw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ekstra materiał! + Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.