Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: Pracownicy szpitala nie dostaną pensji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 15:19

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu prawdopodobnie nie dostaną na czas wynagrodzeń. Opóźnienie z wypłatą może być długie i wiele wskazuje na to, że powtarzać się będzie co miesiąc.

Placówka zadłużona jest na ponad 60 milionów złotych, a wierzyciele kierują pozwy do sądów. Obecnie swoje długi egzekwuje dostawca gazu. Komornik zainteresował się kontem, na którym zgromadzone są pieniądze na leczenie - pobierze stamtąd półtora miliona złotych za gaz zużyty zimą przez szpital. Do tego dojdą koszty egzekucji komorniczej w wysokości 87 tysięcy złotych.

Tymczasem, jak twierdzi szefowa zakładowej "Solidarności" Zofia Ożga, cierpliwość pracowników jest na wyczerpaniu. Zapowiada, że jeżeli będą opóźnienia w wypłatach wynagrodzeń, wiele osób odejdzie ze szpitala. Wówczas dyrektor będzie zmuszony zamykać oddziały w szpitalu, bo specjaliści nie będą pracować.

Dyrekcja szpitalna twierdzi, że dramatyczna sytuacja wiąże się z kredytowaniem NFZ. Zalega on szpitalowi około 7 milionów złotych za ubiegłoroczne nadwykonania. Jesienią w finansach szpitala może być jeszcze gorzej. Rozpocznie się sezon grzewczy. Niemal pewne jest, że zabraknie pieniędzy na gaz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.