Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: przetargi czekają na zwycięzców

Jeszcze parę lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Dziś jednak coraz częściej przetargi nie są rozstrzygane z powodu braku ofert. Tak bylo w przypadku modernizacji płyty Rynku i budowy Przemyskiego Parku Sportowo Rekreacyjnego.

Tak się dzieje w przypadku modernizacji płyty Rynku i działo odnośnie II etapu Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego. Działo, bo za drugim razem rozstrzygnięto przetarg na budowę toru saneczkowego o długości ok. 350 m i oślej łączki z 50-metrowym wyciągiem orczykowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą, jak np. instalacją do sztucznego naśnieżania i sztucznym oświetleniem. Zwycięzca przetargu - niemiecka firma Josef Wiegand GmbH & KG. – powinna zakończyć budowę 20 grudnia 2006.

Przypomnijmy, że całoroczny tor saneczkowy będzie umiejscowiony pomiędzy trasami narciarskimi nr 1 i 2 (w miejscu zagajnika modrzewiowego), zaczynając swój bieg w miejscu obecnego tarasu widokowego. Natomiast ośla łączka planowana jest na nieopodal miejsca, gdzie w zimie stał namiot piwny.

Za drugim razem rozstrzygnięto również przetarg na tzw. skipass, czyli „dostawę oraz zainstalowanie kompletnego informatycznego systemu kontroli dostępu dla użytkowanego wyciągu krzesełkowego”. Poprzedni, ogłoszony jeszcze jesienią 2005, został unieważniony.

fot. Rynek w Przemyślu Mniej szczęścia mają przetargi na wykonanie projektu modernizacji płyty Rynku. Ogłoszono już dwa, ostatni w połowie sierpnia, które nie zostały rozstrzygnięte z powodu braku ofert. Kolejne ogłoszenie przetargu, trzecie już, planowane jest pod koniec września.

Mając powyższe na uwadze, można zgadywać jaki los spotka przetarg na rewitalizację czterech zabytkowych kamienic przemyskiej starówki: Rynek 5 i 6, Franciszkańska 14 oraz Kazimierza Wielkiego 9. Tutaj zakres robót obejmuje m.in. remont więźby dachowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont i malowanie elewacji oraz prace remontowe ciągów komunikacyjnych. Rozstrzygnięcie ma nastąpić na przełomie września i października. Jeżeli procedura przetargowa nie zostanie zakłócona, remont kamienic w Rynku ma zakończyć się jeszcze w listopadzie, pozostałych dwóch – w lipcu przyszłego roku.

Pozostaje trzymać kciuki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.