Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: "Solidarność" zablokowała drogę

Około stu związkowców z "Solidarności" blokowało wjazd do Przemyśla od strony Rzeszowa.W ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko likwidacji miejsc pracy w przemyskich zakładach Forte i PKP Cargo.

 / Fot. Łukasz SolskiW obu firmach pracę łącznie ma stracić około 730 osób.

Protestujący przechodzili przez przejście dla pieszych, nieśli związkowe transparenty i wykrzykiwali hasła: "Złodzieje" i "Chcemy pracować nie protestować", słuchać było wybuchy petard.

Przepuszczane były tylko pojazdy uprzywilejowane. Policja przygotowała objazdy, na które kierowała innych uczestników ruchu.

Prezydent Przemyśla wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu wystąpili do firmy Forte o włączenie fabryki do specjalnej strefy ekonomicznej, co mogłoby ich zdaniem uratować zakład. Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi zarządu Forte.

Zobacz fotogalerię z protestu związkowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 01:31

E tam kupujemy węgiel za granicą bo kopalnie są źle zarządzane (bo są państwowe czytaj niczyje) i sprzedają węgiel tylko przez pośredników co się średnio opłaca. Jedyna w Polsce kopalnia prywatna jest na plusie pomimo całkowitego braku dotacji i cały czas zwiększa wydobycie ma jednak problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników mimo że płaci całkiem przyzwoicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 23:58

+))) Solidarność nie Przemyśl-ała, jak PRL rozwalała... Chcieli kapitalizmu? No to go mają.... A teraz znowu chcą jednak państwa "opiekuńczego"... Ale to se newrati... Stocznie zlikwidowane, huty sprzedane, kopalnie zalane, a my kupujemy węgiel zagranicą. Można rozwinąć ten temat..... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 18:18

PKP Cargo pada na własną prośbę ceny usług mają takie że opłaca się wozić wagon towaru furgonem na raty i parę razy przeładowywać po drodze. Jak się nie chce mieć klientów to się zamyka interes.

Z meblami to nie wiem jak do końca jest ale są tylko trzy możliwości albo ceny są z kosmosu albo jakość do niczego no ewentualnie to co się produkuje jest lekko nie na tą epokę i chętnych brak (może wszystkie trzy).

Tak czy siak jestem zdecydowanym przeciwnikiem dopłacania do komercyjnych firm z naszych pieniędzy bo za chwile okaże się że nawet do mennicy trzeba będzie dopłacać bo będzie "na stracie".

ps: Za wykorzystanie pasa drogowego do celów innych niż przeznaczone powinna zostać naliczona opłata według lokalnego cennika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.