Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: świeto miodu i wina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 12:07

W Przemyślu rozpoczyna sie dwudniowe "Święto miodu i wina". Miasto chce w ten sposób nawiązać do wielowiekowej tradycji handlu tymi produktami w grodzie na Sanem.

Jan Jarosz z Urzędu Miejskiego powiedział w Radiu Rzeszów, że przemyscy pszczelarze sprzedawać będą wyroby ze swoich pasiek. Z kolei z partnerskiego miasta Eger na Węgrzech, jak za dawnych lat przyjadą winiarze, którzy serwować będą słynnego "węgrzyna". Targom towarzyszyć będa występy zespołów artystycznych.

To już kolejny wakacyjny weekend, pokazujący tysiącletnią historie miasta. Wcześniej odbyło się święto fajki, pokazywali się też słynni ludwisarze. To nie jedyne działania promujące Przemyśl w Polsce i Europie. Miasto regularnie pojawia sie na targach turystycznych z marką "Miasta -Twierdzy".

Zdaniem Jana Jarosza słynne forty z pierwszej wojny światowej przyciągają z roku na rok coraz wiekszą rzesze turystów nie tylko z kraju ale i zza granicy. Twierdza Przemyśl znana jest nie tylko przez miłośników historii i militariów w całej Europie, uczy się o niej młodzież na lekcjach historii np w Austrii czy na Węgrzech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.