Facebook Google+ Twitter

Przemyśl: szpital wojewódzki na dnie

Od kilkunastu tygodni Podkarpacie uważnie śledzi wydarzenia w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu. Po podwyżce płac lekarzy i pielęgniarek, swojego domagają się także grupy zawodowe w największym przemyskim zakładzie pracy.

Protestujący dwukrotnie zablokowali drogę wjazdową do miasta. / Fot. Łukasz SolskiKilkutygodniowy strajk głodowy (obecnie 9 osób) nie przyniósł skutku. Dyrektor placówki nadal nie może znaleźć wyjścia z sytuacji, aby zadowolić protestujących i jednocześnie utrzymać szpital "przy życiu". Przez ostatni tydzień załoga szpitala przeprowadziła referendum. 794 osób spośród 851 biorących w nim udział opowiedziało się za zaostrzeniem protestu.

Związki zawodowe czekają teraz na krok dyrektora szpitala. Jeśli ten nie znajdzie odpowiedniego wyjścia to tuż po świętach może nastąpić strajk generalny.

Inne wyjście znalazły natomiast władze województwa. - W szpitalu panuje amok, żądania płacowe są nieadekwatne do możliwości finansowych. Poprzedni dyrektor popełnił błąd, godząc się na wysokie podwyżki dla lekarzy. Postąpił przy tym wbrew woli zarządu województwa - skomentował sytuację w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu wicewojewoda, Kazimierz Ziobro.

- Prawdopodobnie trwające już kilka miesięcy protesty skończą się likwidacją szpitala, utworzeniem w jego miejsce spółki handlowej i zmniejszeniem załogi o 30 - 40 proc. - zakończył Ziobro.

Protestujący domagają się podwyżek płac o 550 zł dla średniego personelu medycznego i po 200 zł dla pozostałych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdyby każdy płacił wybranemu przez siebie ubezpieczycielowi, nie byłoby takich numerów. Skoro co miesiąc z mojej pensji 150 zł pobierane jest na składkę zdrowotnę, to gdzie ona się podziewa, skoro często nie choruję?
Jak przychodzi do wykonania USG, to muszę czekać miesiac na wizytę. Pójdę prywatnie i mam tylko 2 dni oczekiwania, a czasem "od ręki".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.