Facebook Google+ Twitter

99 miejsce

Przemyśl: "Wiersze chodnikowe" po raz trzeci

Po raz trzeci Przemyśl miał okazję znaleźć się w gronie 36 miast z całej Polski, w których w nocy 24 maja na ulicach harcerze wymalowali kilkadziesiąt kopii wiersza Michała Zabłockiego.

Fragment wiersza Michała Zabłockiego na schodach. / Fot. Łukasz SolskiTreść tegorocznego wiersza to: „Bardzo powoli słowo wnika w strukturę głowy i chodnika”. "Wiersze chodnikowe" to inicjatywa Michała Zabłockiego, stypendysty Ministra Kultury za 2004 rok, poety warszawsko - krakowskiego, który od 2000 roku przeprowadza w różnych mediach akcję pod ogólną nazwą "Multipoezja". "Wiersze na murach domów" w Warszawie i Krakowie, wiersze publikowane w czasopismach ("Zwierciadło", "Wróżka"), wiersze kabaretowe pisane w trakcie programów Piwnicy pod Baranami, wiersze funkcjonujące w repertuarach znanych artystów, takich jak Grzegorz Turnau, Agnieszka Chrzanowska, to tylko część inicjatyw składających się na "Multipoezję".

Fragment wiersza Michała Zabłockiego na jednym z chodników. / Fot. Łukasz SolskiAkacja "Wiersze chodnikowe" odbyła się po raz pierwszy w 2002 roku w Krakowie. W Przemyślu już dwukrotnie mieszkańcy miasta mogli przeczytać wiersze przygotowane z tej okazji przez Michała Zabłockiego: w 2005 roku - roku śmierci Ojca Świętego - "On modli się za nami, a resztę zróbmy sami", a w 2006 roku - "Powiedział kiedyś Ojciec Święty, że tutaj rodzą się diamenty".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nowosolski klub literacki DE FACTO co pewien czas organizuje wariacje literacko-teatralno-muzyczne, do których zaprasza przechodniów. Fajna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.