Facebook Google+ Twitter

Przemysław Pająk: Blogerowi łatwiej wybaczyć wpadki

Kolejny etap konkursu DO Roku za nami. Od 18 kwietnia rusza głosowanie na najlepsze materiały w ośmiu kategoriach. Przemysław Pająk - redaktor naczelny Spider's Web i juror konkursu opowiada w rozmowie z nami o służebnej roli dziennikarstwa i uprzywilejowanej pozycji blogerów.

 / Fot. Archiwum Przemysława PająkaGdybyś musiał doprecyzować czym w zasadzie jest prowadzony przez Ciebie Spider's Web, co byś powiedział? To serwis dostarczający informacji o technologiach, zamknięta platforma blogowa?
Spider’s Web to serwis z blogami na temat technologii. Nie mamy jednej wspólnej linii redakcyjnej, chociaż dobierając współpracowników kieruję się tym, aby przekrój poruszanych przez nas tematów był jak najszerszy. Blogerzy piszący na Spider’s Web mają w zasadzie wolną rękę w formułowaniu swoich opinii, choć oczywiście funkcjonuje u nas system redakcyjny - mamy redaktora prowadzącego (Ewa Lalik), który na co dzień koordynuje pracę blogerów i decyduje o terminie i kolejności publikacji tekstów.

A kim czujesz się ty sam? Blogerem, dziennikarzem, publicystą?
Odpowiem dość zaczepnie: blogerem jest się stale, a dziennikarzem się bywa. Dlatego ja jestem blogerem, który czasami bywa dziennikarzem.

Od 18 kwietnia weź udział w głosowaniu w konkursie DO 2011 Roku

 / Fot. .Pierwsze pytanie nie było przypadkowe, w minionym roku bowiem Spider's Web dokonał dużego skoku. Zwiększyła się liczba czytelników, ale też członków "załogi". Waszym partnerem została Nokia. Jesteś częstym gościem TVN CNBC? Co się złożyło na ten sukces?
Czy ja wiem, czy to już rzeczywiście sukces? Myślę, że to naturalny proces rozwoju medium. Warto pamiętać, że tak naprawdę Spider’s Web istnieje od września 2008 r., kiedy założyłem bloga o tej nazwie pod adresem przemekspider.com. Od kwietnia 2010 r. Spider’s Web jest serwisem z blogami, po tym jak zdecydowałem się zaprosić do współpracy trzech innych blogerów. Wtedy też zaczął się dużo bardziej dynamiczny rozwój medium, który skutkował tym, że od stycznia 2012 r. zajmuję się tylko nim. I to na razie uznaję za największy sukces Spider’s Web - od stycznia 2012 r. jest to po prostu moje miejsce pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.04.2012 18:23

*równoważniki zdań

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.04.2012 18:21

Bardzo dobry wywiad. Lubię rozbudowane pytania, a nie jednozdaniowe krótkie pytanka lub równoleżniki zdań :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.