Facebook Google+ Twitter

Przemysław Saleta na spotkaniu wyborczym w Lesznie

Dzisiaj w podwarszawskim Lesznie odbyło się spotkanie wyborcze z kandydatami do władz samorządowych, Adamem Bartosikiem i Piotrem Kroczewskim. Na zaproszenie tego ostatniego odpowiedział sam Przemysław Saleta.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie programów wyborczych obu kandydatów. Adam Bartosik walczy o urząd Wójta Gminy Leszno, natomiast Piotr Kroczewski o stanowisko radnego w powiecie warszawskim zachodnim.

Nie lada atrakcją było pojawienie się Przemysława Salety, który agitował na rzecz swojego przyjaciela, Piotra Kroczewskiego, który chcę zająć się sportem i propagowaniem zdrowego trybu życiu w powiecie. Obaj panowie znają się z czasów kiedy uprawiali kickboxing. Piotr Kroczewski był 7-krotnym mistrzem Polski i mistrzem Europy. Dorobku Salety nie trzeba nikomu przedstawiać.

Trzeba przyznać, że popularny pogromca Najmana sprawił bardzo pozytywne wrażenie. W swoim kilkuminutowym wystąpieniu pokazał, że jest osobą inteligentną, elokwentną i pełną sympatii dla ludzi. A przede wszystkim, jak sam podkreślił, jest zwolennikiem krzewienia sportu wśród młodzieży i tylko z tych względów odpowiedział na zaproszenie. Angażowanie się w politykę nie leży w jego naturze. Na koniec bokser chętnie rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Zaledwie kilkutysięczna gmina Leszno rzadko ma okazje gościć kogoś tak popularnego, co pokazuje, że wybory samorządowe to okazja do promowania swojej kandydatury w rozmaity sposób. Widać, że również w małych miejscowościach idzie się z duchem czasu, zapraszając kogoś znanego, bądź umieszczając profil wyborczy na Facebooku. To nie są już czasy kiedy wystarczyło chodzić po domach i rozdawać róże albo zebrać na miejskim skwerku odpowiednią liczbę miłośników taniego wina i im je postawić. Teraz liczy się dotarcie do jak największej liczby odbiorców wszelkimi możliwymi sposobami. I bardzo dobrze. Nie stoimy w miejscu, a kampanie wyborcze są ciekawe. No i można zobaczyć Przemysława Saletę na żywo. Kto by pomyślał?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mieszkanka leszna
  • mieszkanka leszna
  • 02.12.2010 13:58

Wolę jechać przeładowanym busem pół godziny niż 719 godzinę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie agituje na niczyją korzyść. Po prostu ustosunkowałem się do wypowiedzi Mieszkańca. Materiał zamieściłem, tylko ze względu na Saletę, bo to była jakaś atrakcja. Natomiast nie sądzę, żeby wybory samorządowe w naszym małym Lesznie interesowały tu jakieś większe grono osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieszkanka gminy
  • mieszkanka gminy
  • 09.11.2010 12:57

Pan Cieślak ma takie samo poparcie jak Pan Bartosik, czy Pan Kroczewski. Każdy z nich pochodzi z terenu gminy, ma tu rodziny, przyjaciół i znajomych. Kolejne kadencje obecnego wujta pokazują, że sprawdza się na tym stanowisku inaczej pewnie nikt by go nie wybierał. Zapewne każdy z nas zmieniłby wiele na terenie tej gminy ale nie zawsze idzie to z interesem całej społeczności. Moim zdaniem wiele sie już zmieniło na lepsze. Jeśli jest komuś "mało" i czuje niedostyt to proszę zgłębić się w struktury działania samorządu na szczeblu gminnym. Nie obiecywać też "gruszek na wierzbie" - bez pokrycia jeśli chce się tylko zdobyć głos. Nie podoba mi się cała agitacja na portalu społecznościowym bo to ewidentna walka o stołek. Trochę taktu i kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszkaniec Leszna
  • Mieszkaniec Leszna
  • 08.11.2010 16:21

Po wypadku który się wydarzył w dniu 12 października 2010 roku w Nowym Mieście nad Pilica w którym zginęło 18 osób jadących BUSem nie przystosowanym do przewozu tylu pasażerów chciał bym zwrócić uwagę na sytuacje komunikacji prywatnej na trasie Kampinos – Leszno – Warszawa.
Po tym wypadku telewizja i policja zaczęła kontrole przewoźników prywatnych (tylko kontrole odbywały się w godzinach poza szczytem i w soboty kiedy wypełnienie tych pojazdów jest raczej połowiczne).
Nikt niestety nie raczy sprawdzić BUSów na trasie z Kampinosu i Leszna do Warszawy jadących o godzinie 5.15 i 6.15 (odjazd z przystanku w Lesznie), pojazdy te są nie sprawne, przeładowane, kierowcy nie posiadają odpowiedniego prawa jazdy do przewozu ludzi, a i stan zdrowia jednego kierowcy też pozostawia wiele do życzenia (kierowca jest po udarze). Nie raz w tych BUSach jest po 25 pasażerów, pojazdy te zatrzymują się tam gdzie popadnie i tym samym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Sytuacja jest identyczna na kursach z Warszawy do Kampinosu w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Pominę fakt że też okradają skarb państwa bo nie wydają biletów pasażerom czym ukrywają faktyczne dochody a smutna rzeczą też jest to że są dofinansowywane przez wójta Andrzej Cieślaka który traktuje gminę Leszno jak swój folwark.
Wójt Leszna i Kampinosu w ten o to sposób doprowadzili że PKS Grodzisk Mazowiecki i Żyrardów jest na skraju bankructwa i zrezygnował z obsługi tras bezpośrednich do Warszawy.
Mieszkańcy już nie raz przekonywali wójta Leszna i Kampinosu aby przeciągnąć linie 719 do Kampinosu lub chociaż do granic Leszna (przez Grądy, Wilków, Plewniak, Wilkowa Wieś, Czarnów i Grądki).
O tym jak podróżują mieszkańcy Kampinosu, Wiejcy, Wilkowej Wsi, Wilkowa, Grąd wiedza już Policja, Inspekcja Transportu Drogowego , Radni gminy Leszno i Kampinos, starosta powiatu warszawa – zachód, media. Mam nadzieje że może ktoś się zainteresuje ta sprawą za nim będziemy mieli koleją żałobę narodowa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.