Przemysław Tytoń bohaterem meczu!

Przemysław Tytoń został bohaterem meczu z Ajaxem Amsterdam. Bramkarz reprezentacji Polski w 89. minucie meczu obronił rzut karny, a jego drużyna zremisowała 2:2.

Mecz nie ułożył się pomyślnie dla Rody, która zaledwie po 35. minutach przegrywała 2:0 po bramkach zdobytych przez Sulejmaniego i de Jonga. Gospodarze zdołali jednak wyrównać, a bramki zdobyli Junker w 41. i Hadouir w 81. Wszystko mogło pójść na marne, gdyż w 89. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości z Amsterdamu. Wspaniale w bramce zachował się polski goalkeeper Przemysław Tytoń, który obronił jedenastkę wykonywaną przez El Hamdaoui'ego i tym samym zapewnił gospodarzom 1 punkt.

Roda Kerkrade - Ajax Amsterdam 2:2 (1:2)
Bramki: Junker 41, Hadouir 82 - Sulejmani 13, de Jong 35

Roda: Tytoń - Kah, de Fauw, Wielaert, Vormer, Bodor (46, Skoubo), Sutchuin Djoum, Janssen, Hempte, Hadouir (90, Pluim), Junker.

Ajax: Stekelenburg - Vertonghen, Anita, Blind, Alderweireld, de Zeeuw (81, Lindgren), de Jong, Enoh, Eriksen, El Hamdaoui, Sulejmani (77, Ebicilio).