Facebook Google+ Twitter

Przemysław Wipler chce zrzec się immunitetu

Poseł Przemysław Wipler, który w zeszłym tygodniu wdał się w bójkę z policjantami, zapowiedział, że przy najbliższej okazji zrzeknie się immunitetu. "Jest mi bardzo wstyd. Nie powinno mnie być w tym miejscu, o tej porze, w takich okolicznościach" - mówił w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

Przemysław Wipler / Fot. PAP/Paweł SupernakPrzemysław Wipler w środę nad ranem wdał się w bójkę z policją pod warszawskim klubem Enklawa. Funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego, obezwładnili agresywnego posła i odwieźli go na izbę wytrzeźwień, a następnie do szpitala. Wipler miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Sam poseł stwierdził w TVN24, że został bez powodu "brutalnie pobity", a "jedyną rzeczą, którą policja może mu zarzucić, to to, że pił alkohol, co nie jest przestępstwem".

Przemysław Wipler stwierdził, że jest mu wstyd, przeprasza i przy najbliższej okazji zrzeknie się immunitetu, ale jednocześnie podkreśla, że relacje policjantów nie są wiarygodne, ponieważ są oni stroną w tej sprawie i jak najszybciej powinna zająć się nią prokuratura. Poseł odniósł się również do relacji świadka, który podobno widział całe zdarzenie. Według Wiplera, mógł to być aktywny lub były policjant, ponieważ "wypowiadał się w żargonie policyjnym".

Wipler twierdzi, że to policjanci złamali prawo i liczy na jak najszybsze ujawnienie nagrań z monitoringu. Zapytany, czy używał wulgaryzmów w rozmowie z funkcjonariuszami podkreślił, że nie ma tego w zwyczaju i takie zarzuty są dla niego "upokarzające".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.