Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8452 miejsce

Przemysław Wipler o Korwinie-Mikke: Jest niepoważnym politykiem

"Mówienie o Prawie i Sprawiedliwości, że jest złodziejską partią jest zwykłym chamstwem i buractwem" - powiedział Przemysław Wipler (PiS), nawiązując do słów Korwina-Mikke. Szef "Nowej Prawicy" stwierdził wcześniej, że PiS należy do "złodziejskiej bandy czworga".

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiKorwin-Mikke wielokrotnie mówił, że partia Jarosława Kaczyńskiego udaje tylko prawicę, a w rzeczywistości jest kolejną partią lewicową. Wipler, który należał kiedyś do partii JKM - Unii Polityki Realnej stwierdził, że takie mówienie jest "zwykłym chamstwem i buractwem", ponieważ PiS w ciągu swoich 2-letnich rządów zlikwidowało trzeci próg podatku dochodowego i obniżyło dwa podstawowe. Partia Kaczyńskiego - jak mówi Wipler - obniżyła również składkę rentową o 7 proc., zniosła podatek od spadków i darowizn między najbliższymi krewnymi (jeden z głównych postulatów UPR - Mikke ironicznie nazywał ten podatek "podatkiem od wdów i sierot"). Krótko mówiąc, PiS wprowadzał wiele rozwiązań korzystnych dla wolnego rynku.

To właśnie dlatego dzisiaj Jacek Kurski ze Zbigniewem Ziobrą zarzucają PiS, że zdradził ideały "solidarnościowe" i stał się kolejną partią liberalną.

Wipler skrytykował ponadto Korwina za to, że z jednej strony używa mocnych słów i ciągle aspiruje do władzy, a z drugiej jego partia nie jest w stanie zarejestrować swoich list wyborczych. Ponadto Wiplera irytuje retoryka, w której Korwin twierdzi, że rewolucyjnych zmian dokona błyskawicznie: "Janusz Korwin-Mikke mówi, że on przyjdzie i jedną ustawą unieważni dotychczasowe ustawy albo za pomocą jednego dokumentu wypowie członkostwo w UE - bach, bach, i po sprawie!" - powiedział Wipler.

W ocenie Wiplera takie pomysły mogą być wartościowe w satyrze, ale na pewno nie w polityce; tam jest potrzebne szerokie eksperckie zaplecze, które wie jak smakuje długi wyczerpujący polityczno-prawny proces wprowadzania reform. Dlatego według niego, wielu ludzi na początku zafascynowanych Korwinem z czasem opuszcza jego partię - to jest nieunikniony proces. Tak postąpili oprócz Wiplera: Julia Pitera, Sławomir Nitras, Andrzej Sośnierz, Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Warzecha, Cezary Grabarczyk oraz Tomasz Tomczykiewicz.

Sam Korwin-Mikke mówił, że po 1989 roku UPR pełnił przede wszystkim rolę edukacyjną oraz dostarczał kadry (inne partie wykorzystują ich pomysły np. UPR był pierwszą partią w Polsce, która lansowała podatek liniowy, później sztandarowy pomysł PO). Wielu ludzi z dawnego UPR znalazło się w partii Donalda Tuska, która od samego początku sugerowała, że ma taki sam charakter jak UPR - to znaczy, że jest konserwatywno-liberalna. Mało kto wie, że o mały włos w PO nie znaleźli się sami założyciele UPR: Stanisław Michalkiewicz oraz Janusz Korwin-Mikke. Dzisiaj to wydaje się nierealne.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wow. Zlikwidowali jeden próg podatkowy. A głoszenie Państwa Katolickiego to rzeczywiście prawica PIS'u... Jak chcecie żeby nasze pieniądze były wydawane na kampanie Macierewicza to proszę bardzo, ale pamiętajcie, że tylko na tym wszyscy tracimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
 • Benedykt Present
 • 06.04.2012 15:29

Pan JK-M jest odemnie starszy o trzy lata i dużo, dużo lepiej wykształcony. Właśnie to, zwłaszcza filozoficzne, wykształcenie ciąży mu najbardziej. Dawno zwrócił moją uwagę swoimi oryginalnymi i śmiałymi pomysłami, które "nie mieszczą się w ciasnych głowach" działaczom politycznym, dziennikarzom, etc. Pewne pomysły mamy wspólne: minimalizacja przepisów i biurokracji, wybieralność sędziów, ograniczenie wszechobecności państwa w życiu obywateli, ilościowe i kwotowe pomniejszenie podatków (całkowite zniesienie podatku od spadków i darowizn rzeczy!), swoboda gospodarcza, komputeryzacja, pieniądz elektroniczny, likwidacja parlamentu w znanej nam współczesnej formie. Jeżeli pan Korwin przyzna wreszcie, że "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu." to będę mógł go wreszcie zrozumieć. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
damian9008
 • damian9008
 • 04.04.2012 09:18

Jarosław że trzeba wprowadzic programy mieszkaniowe żłobkowe, podwyższać podatki dla najbogatszych, zamykanie aptek w ktorych pracuje kilku aptekarzy, podwyższanie płacy minimalnej to świadczy o chęci duzej roli państwa w gospodarce mam nadzieje że pan Wipler zaszczepi wolny rynek w PiSie co się wiąże z bratobójczą walką w tej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 02.04.2012 21:26

Tak Kaczyńscy byli w Magdalence tylko nic nie mogli zrobić ,bo zdrajców było dużo ,dużo więcej i o tej zdradzie mówili .Mówili o zdradzie w Magdalence,oraz przy "Okrągłym Stole".Nazwano ich zaraz oszołomami .A chlali chamy obecni przy władzy i chamy z "Unii Wolności ".Wobec takiej zdrady byli bezsilni ,mogli tylko mówić i to w mediach drugiego obiegu. Media publiczne były wtedy niedostępne dla Kaczyńskich i tak jest do dzisiaj. Banda nadal kłamie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojtek
 • wojtek
 • 02.04.2012 21:16

buuhahahaha w istocie rewolucyjne zmiany na miare horyzontów programu i działaczy pis.To co mówi niejaki wipler to zwykła nikczemność czarna niewdzięczność Może warto uzupełnić osiągniecia Pis.Gdy był u władzy czemu podatek od darowizn nie objął wszystkich obdarowywanych przecież to nic innego jak podwójne opodatkowanie?W latach 2005-2007 w dobie koniunktury nie dokonano likwidacji większości ministerstw ,redukcji radykalnej administracji, deregulacji gospodarki te wszystkie zmiany miały charakter kosmetyczny.Dosypano kolejne 80 mld długu publicznego i to tylko w dwa lata!Te zdanka cyt."Pis wprowadził wiele korzystnych rozwiązań dla wolnego rynku" i uwaga prawdziwy rodzynek cyt..jest potrzebne eksperckie zaplecze które wie jak smakuje długi wyczerpujący polityczno-prawny proces wprowadzania reform.To znaczy ile by to miało potrwac kolejne kurwa 30 lat obrazasz synku moją inteligencję. Wystarczy na dobry poczatek przywrócić ustawę Wilczka a nie mnożyć nowe prawo typowe myślenie dla wiplera prawnika .Czemu barany z pisu nie pogonili krajowej rady radifonii i telewizji tego socjalistycznego tworu ,dając. tym samym dowód swojego umiłowania dla wolnego rynku.Rozumiem ze wipler podpisuje się pod traktatem lizbońskim nagonką polowaniem na lekarzy niezrozumiałymi przeprosinami za zaolzie przemilczaniem sprawy rzeźi na Wolyniu czapkowaniem Żydom to akurat zrozumiałe w końcu bracia wywodzą się z narodu wybranego.Kto chlał w Magdalence czy Jaruś spędził chociaż jeden dzień w pierdlu.Ta pogardę dla prawa i wolnego rynku zaprezentował, podobno prawnik kaczyński w trakcie piątkowego przemówienia do związkowców z Solidarnośći używajac jakiś oszołomskich argumentów.Nic dziwnego skoro siedzi się na koszt podatnika przy korycie przynajmniej od 10 lat.Bezideowość i nieudolność rządzenia tej partii była i jest wręcz uderzająca.Żmija

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Balicki
 • Marek Balicki
 • 02.04.2012 20:49

Michalkiewicz ,Korwin Mikke ,Łukasz Warzecha ,Ziemkiewicz nie przeszli do PO, bo nie chcieli działać na rzecz Moskwy. Nie chcieli brać udziału w agenturalnej działalności PO ,która zaczęła do swego"Szamba" zabierać różne ścieki. Z partii prawicowo liberalnej;stała się postkomunistyczną sitwą wspierającą Moskwę i Berlin!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 02.04.2012 20:02

Pan Wipler to pyskaty niewykształcony prostaczek . Można poczytać jego biografię . Odszedł z partii Korwina i powinien się zamknąć . Źle o nim świadczy taki wywiad . Zresztą z Kaczyńskim zrobi to samo .

Komentarz został ukrytyrozwiń
mati
 • mati
 • 02.04.2012 17:55

Wipler poszedł do koryta się nachapać i jest kolejnym już osobnikiem, który głosząc wolnorynkowe pomysły wchodzi do koryta i się od nich odwraca. Wipler się chwali, że PiS poobniżał jakieś składki....które nie powinny istnieć! Jeśli PiS uważa, że mniejsza składka rentowa jest dobra to w takim razie brak składki rentowej jest jeszcze lepszy. PiS się skompromitował w 2003r i 2008r kiedy głosowali za UE i traktatem. Do tego Jarek wyskakuje po wyborach z kara śmierci, której nie poparli w sejmie 4 lata temu kiedy Korwin Mikke z UPR zebrali kilkaset tysięcy podpisów pod karą śmierci. Socjaliści pobożni i tyle w temacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.