Facebook Google+ Twitter

Przemysław Żmuda: Zrobimy wszystko, aby utrzymać Motor w pierwszej lidze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-07 18:19

24-letni Przemysław Żmuda już siódmy rok reprezentuje barwy Motoru Lublin. Jak sam przyznaje, to okres i miły, i trudny. Mimo ciężkiej sytuacji, uważa, że klubowi uda się utrzymać w I lidze.

W Motorze będzie grał pan siódmy rok. Czy dotychczasowe lata wspomina Pan dobrze? Co w szczególności na długo zapadnie w Pana sercu?
- Rzeczywiście siedem lat w jednym klubie to długo. Do Motoru przyszedłem jeszcze jako junior i byłem powoli wprowadzany do pierwszego zespołu. Później grałem jako młodzieniec w pierwszym składzie i muszę przyznać, że dobrze wspominam ten okres. Tutaj nauczyłem się grać w piłkę na seniorskim poziomie. Wspomnienia? Najmilej wspominam sezon, kiedy wygrywaliśmy mecz za meczem co dało nam awans do obecnej pierwszej ligi.

Kibice Motoru. Czy różnią się czymś szczególnych od kibiców klubów, z którymi gra pan na co dzień na wyjazdach?
- O naszych kibicach ostatnio było głośno z powodu złego zachowania podczas wyjazdów, ale tak naprawdę wszyscy kibice tak się zachowują. Tylko o Naszych się pisze, ponieważ otoczka wokół klubu jest zła i to jest według mnie zwykła prowokacja ze strony mediów. Grzeczni kibice to Ci, którzy siedzą w domu i nie jeżdżą na mecze. Może to paradoks, ale jestem zadowolony z postawy naszych kibiców, gdyż są z nami wszędzie, na dobre i złe. W końcu dosyć często przegrywamy, a oni i tak za nami jeżdżą. Może troszkę gorzej wygląda sytuacja na meczach w Lublinie, ale mam nadzieję, że to ulegnie zmianie.

Jak Pan podsumuje pracę Ryszarda Kuźmy - obecnego II trenera Lecha Poznań?
- Z perspektywy czasu pracę trenera Kuźmy oceniam bardzo dobrze. Jakby nie patrzeć wywalczyliśmy z nim awans, a przecież warunki w klubie nie były za dobre. Za kadencji Kuźmy zaczęły się problemy z pensjami. Jeżeli chodzi o moją osobę, to przyznam, że grałem u trenera Kuźmy we wszystkich meczach, na które dostałem odgórne przyzwolenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.