Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13424 miejsce

Przemyt na Lotnisku Chopina. Połknęli 2 kilogramy kokainy

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej na lotnisku w Warszawie zatrzymali dwóch przemytników, którzy blisko 2 kilogramy kokainy ukryli we własnych żołądkach.

 / Fot. NwOSGMężczyźni, 33-letni obywatel RP i 43–letni obywatel Rumunii, przylecieli w piątek (30 marca) do Warszawy z Brazylii tranzytem przez Szwajcarię. Zostali wytypowani do kontroli na podstawie informacji uzyskanych dzięki międzynarodowej współpracy służb. Podejrzenie, że przemycają narkotyk należało potwierdzić badaniami. 43-latek odmówił poddania się badaniu moczu, a wynik badania 33-latka wskazywał na zawartość w organizmie kokainy.

 / Fot. NwOSGPod nadzorem funkcjonariuszy SG mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala przy ul. Banacha na wykonanie prześwietlenia RTG, aby potwierdzić możliwość przemytu narkotyków wewnątrz organizmu. Już w trakcie dowożenia do szpitala obaj mężczyźni przyznali się do przemytu poprzez połknięcie środków odurzających w postaci kapsułek, co potwierdziło wykonane prześwietlenie RTG.

Przemycana w żołądkach kokaina zapakowana była łącznie w 167 gumowych  / Fot. NwOSGkapsułek. Wewnątrz każdej znajdowało się od 11 do 12 gramów czystej kokainy. Gdyby któraś z nich pękła, groziłoby to śmiercią przemytnika, ponieważ już 1 gram czystego narkotyku rozpuszczony w żołądku to dla człowieka dawka śmiertelna.

Czarnorynkowa wartość narkotyku to ok. 400 tys. złotych. Mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.