Facebook Google+ Twitter

Przemytnicy narkotyków wpadli bladym świtem

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-03-09 14:45

Co najmniej 14 kilogramów czystej heroiny i kilogram innych narkotyków wprowadzili na rynek członkowie gangu narkotykowego, którego 16 członków wpadło w ręce policjantów z Wołomina. Wśród zatrzymanych były też kobiety.

Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy wydziału realizacyjnego z Łodzi bladym świtem weszli na kilkanaście posesji w okolicach Warszawy. Z łóżek wyciągnęli ponad 16 osób, w tym trzech łodzian, w wieku od 21 do 39 lat. Wobec sześciu z zatrzymanych - "Kaczora", "Banana", "Łodziaka" i "Cezara" sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Okazało się, że "Łodziak" był poszukiwany przez policję. Przy zatrzymanych znaleziono telefony komórkowe zarejestrowane na inne osoby, pistolet pneumatyczny i znaczną ilość pieniędzy.

Zatrzymania to kontynuacja wcześniejszych działań przeciwko dilerom narkotyków z terenu Mazowsza i Łódzkiego. Wcześniej zatrzymano już kilku członków grupy.

Gangsterzy mają na koncie spore "sukcesy" - policja podejrzewa, że wprowadzili do obrotu co najmniej 15 kilogramów twardych narkotyków o czarnorynkowej wartości 2 mln zł. Rozprowadzali je na dyskotekach, w klubach nocnych i na osiedlach. Na tym procederze zarabiało kilku dilerów i hurtowników.

Grupa działała od grudnia 2008 r., głównie na terenie Warszawy i okolic. Współpracowała z dobrze zorganizowaną siatką dilerów.

Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających zatrzymanym grozi nawet do 10 lat więzienia. "Kaczor", "Banan", "Cezar" i "Łodziak" nie mają raczej szansy na wyjście na wolność i za kratkami zostaną najpewniej do ogłoszenia wyroku.

źródło:warszawa.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.