Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29927 miejsce

Przemytnicy narkotyków zatrzymani na warszawskim Okęciu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej zatrzymali na warszawskim lotnisku Polaka i Gwinejczyka, którzy przemycali kapsuły kokainy we własnych żołądkach. "Skonfiskowany" towar przewyższa wartość 500 tys. zł.

Zdjęcie rentgenowskie z widocznymi kapsułami wypełnionymi narkotykami / Fot. Komenda Główna PolicjiJak wynika z informacji podawanych przez Komendę Główna Policji, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przemytu narkotyków, dowiedzieli się wcześniej o planowanym "transporcie" środków odurzających. Przemytnicy lecieli z Gwinei przez Paryż i Brukselę. Lotnisko na Okęciu miało być ostatnim punktem ich "podróży".

Wszystko zaplanowane

KGP / Fot. Komenda Główna PolicjiPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali dwóch podejrzanych tuż po wylądowaniu. Przeszukanie ich bagażu nie przyniosło jednak pożądanych rezultatów, funkcjonariusze nie znaleźli przy nich narkotyków. Polaka i Gwinejczyka przewieziono więc do szpitala. Przeprowadzone badania i zdjęcia rentgenowskie wykazały, że w ich żołądkach znajduje się wiele ciał obcych, konkretnie 1,5-centymetrowych kapsuł wypełnionych kokainą. Każda z kapsuł miała pojemność 10 gramów. Łącznie zatrzymani mięli w swoich żołądkach prawie 2 kilogramy kokainy, a ich wartość oszacowano na około 500 tys. zł. Obecnie funkcjonariusze poszukują odbiorców "ciężkostrawnego" towaru.

Więcej informacji na stronie policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

powinni kary zmniejszyć a i to wogóle puścić oni pewnie chcieli do huja zarobić a w Polsce to pracy niema a kto za grosze bedzie zapierdalał!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2008 17:41

Dlaczegoż by nie zaostrzyć kar za duże ilości narkotyków( te które są za małe są wg. mnie ok)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.