Facebook Google+ Twitter

Przemytnicy narkotyków zatrzymani na warszawskim Okęciu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej zatrzymali na warszawskim lotnisku Polaka i Gwinejczyka, którzy przemycali kapsuły kokainy we własnych żołądkach. "Skonfiskowany" towar przewyższa wartość 500 tys. zł.

Zdjęcie rentgenowskie z widocznymi kapsułami wypełnionymi narkotykami / Fot. Komenda Główna PolicjiJak wynika z informacji podawanych przez Komendę Główna Policji, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przemytu narkotyków, dowiedzieli się wcześniej o planowanym "transporcie" środków odurzających. Przemytnicy lecieli z Gwinei przez Paryż i Brukselę. Lotnisko na Okęciu miało być ostatnim punktem ich "podróży".

Wszystko zaplanowane

KGP / Fot. Komenda Główna PolicjiPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali dwóch podejrzanych tuż po wylądowaniu. Przeszukanie ich bagażu nie przyniosło jednak pożądanych rezultatów, funkcjonariusze nie znaleźli przy nich narkotyków. Polaka i Gwinejczyka przewieziono więc do szpitala. Przeprowadzone badania i zdjęcia rentgenowskie wykazały, że w ich żołądkach znajduje się wiele ciał obcych, konkretnie 1,5-centymetrowych kapsuł wypełnionych kokainą. Każda z kapsuł miała pojemność 10 gramów. Łącznie zatrzymani mięli w swoich żołądkach prawie 2 kilogramy kokainy, a ich wartość oszacowano na około 500 tys. zł. Obecnie funkcjonariusze poszukują odbiorców "ciężkostrawnego" towaru.

Więcej informacji na stronie policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

powinni kary zmniejszyć a i to wogóle puścić oni pewnie chcieli do huja zarobić a w Polsce to pracy niema a kto za grosze bedzie zapierdalał!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2008 17:41

Dlaczegoż by nie zaostrzyć kar za duże ilości narkotyków( te które są za małe są wg. mnie ok)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.